niedziela, 6 września 2020

JAWA Gra Ortografia na 6 - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o grze Ortografia na 6, jaką otrzymałam od firmy Jawa.
Planszę rozkładamy, elementy rozdzielamy kolorystycznie i układamy w trzy stosiki, a obok planszy układamy kartoniki z literkami. Rzucamy kostką i zaczyna ta osoba, która będzie miała na kostce najwięcej oczek. Gracze po kolei rzucają kostką, przesuwają swoje pionki po planszy i wykonują różne zadania (związane z ortografią), jakie znajdą na polu, na którym się zatrzymają. Za poprawnie wykonane zadanie otrzymują uśmiechniętą buźkę. Wygrywa osoba, która jako pierwsza dotrze do mety lub ta, która ma najwięcej uśmiechniętych buziek (na początku gry ustalamy, na jakich zasadach gramy).

Zasady są dość łatwe, wystarczy chwila, aby je zrozumieć, a jasna i czytelna instrukcja dobrze nam w tym pomaga.

Elementy są dość ładne, przynajmniej w większości. Jedynie co bym zmieniła to pionki, są plastikowe, takie jak dawniej były w grach, a osobiście przyzwyczaiłam się do „wymyślnych”, adekwatnych do gry pionków (wydaje mi się, że fajnie by wyglądały np. o wyglądzie słowniczka ortograficznego). Plansza jest ciekawa, przyciąga wzrok, a także jest dość solidna. Pozostałe elementy ładne, z dość grubego kartonu co sprawia, że posłużą długo.

W grze znajdziemy „ściągę” i to jest rewelacyjny pomysł. Dziecko może samo sprawdzić, czy ma rację, a takie szukanie sprawi, że szybciej zapamięta pisownie.

Kolejnym plusem dla mnie jest fakt, że elementy gry można wykorzystać, na bardzo dużo sposobów, wymyślając własne gry.

Ortografia jest bardzo ważna i niestety nie za łatwa, dlatego każda gra, gdzie dziecko może ją ćwiczyć w formie zabawy, jest warta bliskiego poznania. Ortografia na 6 od firmy Jawa to wspaniała gra, która dostarczy dziecko wiele zabawy, a także pozwoli poćwiczyć ortografię. Z przyjemnością polecamy.Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę JAWA oraz na FB.


Ortografia na 6

11 komentarzy:

 1. Mój syn jest za mały jeszcze na taką grę, ale dla starszych dzieci jest super. Ważne, że można z dzieckiem fajnie spędzić czas przy zabawie i wprowadzić dodatkowo trochę nauki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobre rozwiązanie połączenia gry z nauką Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się podoba ta gra. Właśnie jesteśmy z moim synem na etapie poznawania zasad ortografii. Przydałaby się taka przyjemna pomoc do nauki

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Aniu jak nam pokazujesz takie pozytywne gry,ortografia nie musi być nudna i trudna:)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajna gra,dzieci mogą uczyć się więcej ortografii nie tylko w szkole

  OdpowiedzUsuń