środa, 5 sierpnia 2020

ALBUS Wydawnictwo Książka pt.: „30 znikających trampolin" - Recenzja

Zapraszam na opinię o książce pt.: „30 znikających trampolin”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Albus.
Zosia i Łukasz wraz z mamą wracają do domu, gdzie czeka na nich tata z pizzą. Chłopiec, jednak zanim będzie jadł, chce poskakać na trampolinie, która stoi w ich ogrodzie, a przynajmniej stać powinna. Okazuje się jednak, że jej nie mam. Co się stało z trampoliną? Kto odkryje zagadkę jej zniknięcia?

Historia jest jedna, jednak napisana jest na 30 różnych sposobów i to jest genialne. Za każdym razem czytamy niby to samo, ale zupełnie z innej perspektywy. Każda jest ciekawa, wciągająca.

Tekst jest zrozumiały, dość ciekawy, a to sprawia, że dziecko czyta z ochotą.

Ilustracje są wspaniałe, duże, kolorowe. Przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Przeznaczona dla dzieci w wieku 7-12 lat, jednak moim zdaniem zarówno młodsze, jak i starsze mogą śmiało po nią sięgać. Szczególnie polecam osobą, które chcą, aby dzieci nauczyły się opowiadać coś z różnych perspektyw, przydaje się to np. podczas pisania wypracowań.

„30 znikających trampolin” to niezwykła książka, którą warto podarować dziecku. Znajdzie w niej ciekawą historię napisaną na różne sposoby, co sprawia, że będzie się bawić i uczyć. Z przyjemnością polecam.Moja ocena – 10\10Serdecznie zapraszam na stronę ALBUS Wydawnictwo oraz na FB.


30 znikających trampolin11 komentarzy: