piątek, 31 lipca 2020

Wydawnictwo Buka Książka pt.: „Opowieści z zaczarowanego lasu. NASIONA GRANATU” - Recenzja

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Opowieści z zaczarowanego lasu. NASIONA GRANATU”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Buka.
Pluton jest władcą podziemi, mrocznej, zaczarowanej krainy. Pewnego dnia postanawia zwabić do swojego królestwa Prozerpinę. W tym celu używa zaczarowanego krzewu. Matka Ceres nie zamierza zostawić ukochanej córki na pastwę Pluton, wyrusza, by ją odnaleźć. Czy jej się uda?

Mity greckie lubię, odkąd sięgam pamięcią. Jakiś czas temu poznała je Amelka i jej również się podobały, dlatego obie z chęcią poznałyśmy „Opowieści z zaczarowanego lasu. NASIONA GRANATU”.

W wydaniu znajdziemy książkę oraz dwie płyty audiobook. Ciekawe rozwiązanie, które sprawia, że zarówno zwolennicy książek papierowych, jak i ci wolący audiobook będą zadowoleni, sięgając po to wydanie.

Książka jest ciekawa, wciągająca. Napisana językiem dostosowanym do dzieci, co sprawia, że z chęcią będą po nią sięgać. Znajdziemy w niej duże, przyciągające wzrok, ciekawe ilustracje zachęcające do poznania treści.

Audiobook czytany przez Krzysztofa Tyńca z tłem dźwiękowym w wykonaniu Macieja i Mateusza Rychły wyszedł bardzo ciekawie. Słucha się go z przyjemnością, głos lektora pozwala się wczuć w słuchany mit.

Osobiście zdecydowanie wolę książki w formie papierowej, jednak tym razem zdecydowanie bardziej jestem za audiobook. Podczas słuchania całkowicie pochłonął mnie świat opowiadanego mitu.

Nie będę ukrywać (wiecie, że ja zawsze szczerze, prosto z mostu), że wstępnie odmówiłam recenzji „Opowieści z zaczarowanego lasu. NASIONA GRANATU”. Bardzo się cieszę, że ostatecznie zdecydowałam się jednak zgodzić. Czas spędzony zarówno z książką, jak i z audiobook był ciekawy. Zdecydowanie obie wersje podobały się zarówno mnie, jak i córce. Z przyjemnością polecam.Moja ocena – 8\10Serdecznie zapraszam na Fanpage BUKA radość słuchania.


Opowieści z zaczarowanego lasu. NASIONA GRANATU


12 komentarzy:

 1. Cos dla nas , co prawda młoda dopiero II kalsa ale mity przed nami

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio mity greckie czytałam w szkole,zapewne niedługo takie czytanie czeka moją córkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj nie ta bajka dla nas jeszcze

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam mity . Fajnie, że powstają takie książeczki dla dzieci, które zabiorą je w świat starożytnych wierzeń.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedys lubilam mity. Myślę, ze teraz tez moglabym je czytać

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawie opracowana książka o mitach :) ma w sobie coś niezwykłego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Obecnie rzadko sięgam po taką literaturę. Ale na pewno wielu przeczyta książkę jednym tchem.

  OdpowiedzUsuń
 8. fajna książka dla uczni z audoibookiem

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze przed nami i już raz za nami

  OdpowiedzUsuń
 10. Może i nie jeden dorosły by poczytała dla młodzieży jest świetna Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń