czwartek, 16 kwietnia 2020

Wydawnictwo Jaguar Książka pt.: „Ratownicy czasu. Nad wodami Nilu" - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Ratownicy Czasu. Nad wodami Nilu”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Jaguar.Książka pt.: „Ratownicy Czasu. Nad wodami Nilu” to drugi tom serii. Pierwszy tom to książka pt.: „Ratownicy Czasu


Sara, Daniel i Mutek muszą wrócić XV-wiecznej Bolonii i odkręcić kilka spraw. Niestety tym razem nie jest to takie proste, nie mogą dostać się tam bezpośrednio, postanawiają najpierw przenieść się do Egiptu w czasach Kleopatry, a stamtąd w miejsce docelowe – Boliwię. Jednak mają dużego pecha i trafiają do 2686 roku p.n.e. za czasów panowania Farona Dżesera, skąd nie mogą się wydostać. To jednak dopiero początek ich problemów. Co spotka ich w starożytnym Egipcie? Jakie przeżyją przygody? Jakie niebezpieczeństwa na nich czekają? Czy uda się im wydostać ze starożytnego Egiptu?

Pierwszy tom bardzo spodobał się Amelce, a to sprawiło, że miała ogromne oczekiwania odnośnie do tomu drugiego. Nie zawiodła się ani trochę.

Historia ciekawa, wciągająca, pełna przygód, zwrotów akcji. Poznamy kolejne przygody dwójki nastolatków oraz gadającego kota, a przy tym dostaniemy kolejną lekcję historii. Wraz z bohaterami przeniesiemy się do starożytnego Egiptu i dowiemy się o nim bardzo dużo.

Bohaterowie ciekawi, zabawni, dający się lubić. Całą trójkę Amelka bardzo polubiła w tomie pierwszym, a czytając ich dalsze przygody, stwierdziła, że nadal są postaciami bardzo ciekawymi, dającymi się lubić. Szczególnie kot skradł jej serce i wielokrotnie wywołał uśmiech na twarzy.

W książce znajdziemy nieduże, czarno-białe ilustracje często w formie postaci z komiksu. Amelce zdecydowanie się spodobały.

„Ratownicy Czasu. Nad wodami Nilu” to wspaniała książka przygodowa, która spodoba się wielu nastolatką, a przy okazji lekcja historii. Dziecko czytając, przeżywa przygody wraz z bohaterami, a jednocześnie zdobywa wiedzę na temat starożytnego Egiptu. Amelce książka bardzo się podobał. Z przyjemnością polecamy.Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Jaguar oraz na FB.


14 komentarzy:

 1. Bardzo fajan mysle że mojej córci by sie spodobała ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Super książka dla młodego pokolenia

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka 👍 Jestem ciekawa czy spodobałaby się najstarszej córce

  OdpowiedzUsuń
 4. Drugi tom,czarno+białe ilustracje,prosta :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa jestem czy spodobałaby się mojej chrzesnicy

  OdpowiedzUsuń
 6. brzi ciekawie, Bardzo fajne są ksiażki w których stopniowo rozwiązujemy wraz z autorem zagadki

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę przyznać, że brzmi bardzo ciekawie.
  Na pewno ta książka znajdzie wielu czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fantastyczna książka pełna przygód dla nastolatków.Amelce się spodobała a to najlepsza rekomendacja :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czarno białe ilustracje nadają książce jakby magii a historia zaciekawi nie tylko dziecko ale i dorosłego Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 10. ciekawa książka dla starszych dzieci

  OdpowiedzUsuń
 11. Kasia Foltańska9 maja 2020 22:24

  Super książka

  OdpowiedzUsuń