środa, 11 grudnia 2019

Wydawnictwo NieZwykłe Książka pt.: "Złączeni Obowiązkiem” - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Złączeni Obowiązkiem”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa NieZwykłego.
Książka pt.: „Złączeni Obowiązkiem” jest drugim tomem z serii.


Valentina mimo swojego młodego wieku jest już wdową. Jednak jej małżeństwo było wielką fikcją, jej mąż nie był nią zainteresowany jako kobietą, wolał mężczyzn, co w świecie mafii jest niedopuszczalne. Kobieta znała go od dziecka i zgodziła się być jego „przykrywką”. Niestety po jego śmierci wszystko się skomplikowało. Nie miną jeszcze rok, od kiedy została wdową, a już ma zostać żoną i to nie byle kogo. Została wybrana dla Dantego-nowego capo chicagowskiej mafii. Boi się, że prawda o jej pierwszym małżeństwie wyjdzie na jaw, boi się reakcji Dantego na fakt, że jest dziewicą. Mąż nie jest nią jednak ani trochę zainteresowany, a noc poślubna, po raz kolejny, po prostu nie istnieje. Valentina nie ma zamiaru, po raz kolejny żyć w fikcji, ma swoje potrzeby i chce, by w końcu ktoś i o niej pomyślał. Postanawia zdobyć Dantego, co nie jest ani trochę łatwe, mężczyzna już raz kochał, miał żonę, którą zabrał mi rak, żyje przeszłością i nie zamierza tego zmienić. Dla niego małżeństwo było czystą kalkulacją, jako capo musi mieć żonę, a w przyszłości następcę. Valentina wydawała mu się najodpowiedniejszą kandydatką – wystarczająco młoda, a jednocześnie już kiedyś zamężna. Czy Valentina zdobędzie Dantego? Czy mężczyzna przestanie żyć przeszłością? Czy będą szczęśliwi?

Historia zdecydowanie mi się podobała. Ciekawa, emocjonująca, pełna zwrotów akcji, zaskakująca. Oprócz „głównej” historii (Valentiny i Dantego), z wielkim zainteresowaniem śledziłam również losy Bibiany, jej nie udało się trafić na „dobrego” mężczyznę. Bita, gwałcona przez własnego męża nie widziała szans na lepsze jutro, pogodziła się ze swoim losem. Jednak Valentina nie zamierzała pozostawić przyjaciółki w piekle, jakie miała we własnym domu. Czy udało się pomóc Bibianie?

Bohaterowie ciekawi, wyraźni, dający się lubić, w szczególności Valentina.
Kobieta pewna siebie, szukająca pozytywów w życiu, jakie musi wieść, niemająca zamiaru siedzieć bezczynnie jak większość kobiet w Mafii. Przekonuje męża, by pozwolił jej pracować, stara się pokazać, ile jest warta, a nie tylko stać za plecami męża.
Dante z jednej strony nie waha się, kiedy trzeba zabić wroga, z drugiej szanuje kobiety, a swoją pierwszą żonę bardzo kochał. Zakazuje kar w formie gwałtu (co wielu osobą się nie podoba), stara się coś zmienić na lepsze.
Główni bohaterowie przypadli mi do gustu. Valentina od samego początku, natomiast do Dantego przekonywałam się z każdą kolejną, przeczytaną stroną, a na koniec bardzo polubiłam.

Pierwszy tom z serii bardzo mi się podobał, a co za tym idzie, do drugiego miałam dość duże oczekiwania. Nie zawiodłam się ani trochę. Historia ciekawa, momentami zaskakująca, wywołująca sporo emocji. Zdecydowanie warto ją polecać i z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo NieZwykłe oraz na FB.


10 komentarzy:

 1. Drugi tom również był poczytała jest interesujący Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 2. Z przyjemnością przeczytam jeśli jest tak dobra jak 1 częśc to będzie narawde przyjemna lektura

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa zakończenia tej historii

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna wciągająca książka . Mafia, niebezpieczeństwo, miłość

  OdpowiedzUsuń
 5. Świat mafii jest niebezpieczny ale też bardzo pociągający,jestem bardzo zaintrygowana książką :)

  OdpowiedzUsuń
 6. fajna książka na pewno panie chętnie przeczytają

  OdpowiedzUsuń