wtorek, 12 listopada 2019

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Nie uciekaj" - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Nie uciekaj”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.
Nicola ma za sobą ciężkie życie. Mimo młodego wieku duży bagaż doświadczeń. Nauczyła się jednego – ucieczka to jedyne rozwiązanie z wielu sytuacji. Tylko czy aby na pewno?
Amy poznaje przez internet, na jednym z forum. To z nią ma zacząć nowe życie, to do niej ucieka. Jednak kobieta musiała wyjechać, a ją wysyła do swojego brata – Grega. Miało to być tylko na kilka dni, niestety Amy ginie w wypadku, a zdecydowanie mało przyjazny początkowo mężczyzna, zaczyna otaczać Nicole opiekuńczością, traktować jak siostrę. Z jednej strony często się kłócą, z drugiej kobieta wie, że może na niego liczyć i gdy zostaje pobita, to on jest pierwszą osobą, do której dzwoni.
Josh jest przyjacielem Grega, znają się od dziecka i wspólnie tworzą firmę, choć każdy ma w niej swój dział. Nicole od pierwszej chwili coś do niego ciągnie, dość szybko się zakochuje. Niestety mężczyzna chce być jej przyjacielem. Przyjaciele zatrudniają kobietę w swojej firmie, gdzie Josh ma być jej szefem, a ona zamieszkuje w mieszkaniu niedaleko jego. To nie pozwala jej zapomnieć o miłości, jaką go obdarzyła, jest jej coraz ciężej. Czy znowu ucieknie? Czy Josh traktuje ją tylko jak przyjaciółkę, a może udaje? Co przeżyła Nicole? Czy uda jej się odgrodzić od przeszłości, zapomnieć, odnaleźć własne szczęśliwa? Czy zacznie życie na nowo i będzie szczęśliwa?

Historia zdecydowanie mi się podobała. Książka ma prawie 500 stron, a ja ją przeczytałam jednorazowo. Nie mogłam się oderwać, za bardzo mnie ciekawiło, jak się skończy, jak się potoczy życie Nicoli.

Główna bohaterka to młoda kobieta, której życie nie oszczędzało. Matka, na którą nie mogła liczyć, dom, w którym była bita i gwałcona. Ucieczka w nieznane, bez mieszkania, pracy, pieniędzy, przyjaciół. Z jednej strony stara się być silną, dać sobie rady, z drugiej, kiedy pojawiają się problemy – ucieka. Ogólnie bardzo ją polubiłam, chociaż nie będę ukrywać, czasem złościło mnie jej zachowanie.

Książka pt.: „Nie uciekaj” wywołująca dużo emocji, ciekawa, wciągająca. Moim zdaniem zdecydowanie warta przeczytania i z przyjemnością polecam.Moja ocena – 10\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB.


9 komentarzy:

 1. Po recenzji książka przypadła mi do gustu i z przyjemnością bym poczytała Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ciekawa i zachęca do poczytania

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzja bardzo ciekawa zachęca by sięgnąć po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka ciekawa zarazem trochę smutna

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podoba mi się okładka ten kolor niebieski w tle,świetnie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 6. Często wydaje się ,ze ucieczka jest najlepszym rozwiązaniem, rozwiąże nasze problemy. Czy na pewno tak jest? Lisy Nocole pokazują, że na niewiele to się zdaje.... Fajna ta historia

  OdpowiedzUsuń