piątek, 28 czerwca 2019

Wydawnictwa Videograf SA Książka pt.: "Saga rodziny z Ogrodowej. TOM 1: Słoneczniki po burzy - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Słoneczniki po burzy”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Videograf SA.
Lilka mimo młodego wieku ma za sobą bardzo ciężkie doświadczenia. Mąż, który okazał się sadystą, odciął ją od rodziny, bił, gwałcił, doprowadził do utraty pierwszej ciąży. Kobieta dla córki – czteroletniej Kai, postanawia się nie poddawać, ucieka od męża, rozwodzi się, wyjeżdża do rodzinnej wsi. Córeczka po koszmarze, jaki zgotował jej własny ojciec, jest lękliwa, smutna, zamknięta w sobie. Kobieta chce dać jej rodzinne ciepło, spokój, możliwość szczęśliwego dzieciństwa. Kiedy docierają na miejsce, pomału się zaczyna wszystko układać, wsparcie rodziny, bezpieczeństwo, widok na spokojne jutro sprawia, że obie pomału odzyskują radość z życia, zaczynają się uśmiechać, a Kaja staje się „normalnym” dzieckiem, które biega, krzyczy (tym razem, z radości nie ze strachu), broi z kuzynami.
Fabian został mocno zraniony, jego narzeczona zaszła w ciąże z kimś innym. Długo nie mógł sobie z tym poradzić, pił do nieprzytomności. Czas jednak leczy rany i choć pozostały blizny stara się żyć dalej, szczęście odnajduje w renowacji starych samochodów.
Kiedy tych dwoje się poznaje Lilka ani myśli o nowym związku, mimo że coś zaczyna czuć do Fabiana, nie chce znowu się „poparzyć”. Za dużo przeszła z byłym mężem, za bardzo się boi. Mężczyzna jednak nie ma zamiaru się poddać.
Rodzinny dom Lilki kryje wiele tajemnic. Babka Rozalia była uważana za zdrajczynie, która miała dziwne powiązania. Wiele lat wcześniej ginie kuzynka Lilki, a ludzie powiadają, że to klątwa. Niespodziewana kuzynka nagle wraca do rodzinnego domu.
Czy tajemnice zostaną choć trochę odkryte? Czy były mąż da Lilce spokój? Czy kobieta pozwoli sobie na szczęście, zaufa Fabianowi? Czy znajdzie szczęście w rodzinnym domu? Czy mała Kaja będzie miała szczęśliwe dzieciństwo, na jakie zasługuje każde dziecko?

Historia bardzo ciekawa i wywołująca bardzo dużo emocji. Podczas czytania były momenty złości, strachu, ale też uśmiechu na ustach, kibicowaniu rodzącej się miłości. Bardzo mi się podobała więź rodzinna, jaka została pokazana w książce, fakt, że Lilka mogła zawsze liczyć na Reja i jego dzieci. Pomimo że praktycznie nie mieli z sobą kontaktu, po jej przyjeździe otoczyli ją i jej córeczkę opieką, pomogli się pozbierać, podnieść.

Bohaterowie zarówno ci pierwsza planowi, jak i ci pozostali są bardzo ciekawi.
Lilka pomimo tak ciężkich przeżyć potrafiła się podnieść dla córeczki, dla mnie jest silną kobietą, przykładem, że jeśli się chce, można wyjść z każdego „piekła”.
Mała Kaja potrafi rozczulić nawet najtwardsze serce.
Fabian to przykład, że „wielki” facet wcale nie musi być zły i agresywny, a może być delikatny jak owieczka. Polubiłam go w szczególności za jego podejście do Kai, choć nie tylko :).

Książka pt.: „Słoneczniki po burzy” to pierwszy tom sagi. Mnie strasznie przypadł do gustu. Już nie mogę się doczekać kolejnych tomów, aby poznać dalsze losy bohaterów, a także dowiedzieć się o tajemnicach skrywanych od wielu lat. Z przyjemnością polecam.Moja ocena – 10\10

Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwa Videograf SA oraz na FB.

Książkę pt.: „Słoneczniki po burzy” znajdziecie TU.

12 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie az prosi sie by ja przeczytać samemu

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak czytam recenzje to widzę przed oczami scenę z życia wziętą,ciąża,bicie,znęcanie się.Musi być bardzo wciągająca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka pomimo smutnego początku zapowiada się ciekawie i.bym ja poczytała i poznała jej zakończenie Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 4. Ksiazka jest naprawde przepiekna potrafi wzroszyc bynajmniej mnie mola ksiazkowego polecam

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna recenzja , naprawdę wciąga

  OdpowiedzUsuń
 6. Super recenzja zachęca do przeczytania...z życia wzięta!
  Takie historie z miłosnym wątkiem czyta się jednym tchem!

  OdpowiedzUsuń
 7. Smutna, a zarazem bardzo wciągająca i wzruszająca historia, przeczytalabym taka

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka,która na pewno poruszy każdego z nas.O miłości,o rodzinie,o przyjaźni-jest warta wzięcia do ręki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. jest to książka o niezbyt miłych rzeczach ale warto zobaczyć jak się skończy

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta fabuła już mnie wciągnęła po przeczytaniuTwojejAniu recenzji. Taka życiowa się wydaje ta książka

  OdpowiedzUsuń