piątek, 3 maja 2019

Wydawnictwo NieZwykłe Książka pt.: "Złączeni honorem” - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Złączeni honorem”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Niezwykłego.
W świecie mafii panują zupełnie inne zasady. Kobieta ma być posłuszna mężczyźnie, a małżeństwa bez miłości są normom.
Aria ma 15 lat, kiedy się dowiaduje, że jej ojciec oddaje ją Lucowi, aby ich „rodziny” zawarły pokój i razem stawiły czoła Rosjanom. Dziewczyna jest przerażona, Luca ma opinię bezwzględnego, bezkompromisowego. Ma trzy lata na pogodzenie się z własnym losem, ślub zaplanowany jest, gdy skończy 18 lat.
Luca jest dla niej obcy, co jeszcze bardziej ją dołuje w dniu ślubu. Dla innych najszczęśliwszy dzień w życiu, dla niej wielka niewiadoma, początek koszmaru. Już w noc poślubną okazuje się, że Luca nie jest tak straszny, jak o nim mówią. Mimo że według ich prawa w noc poślubną ma zabrać żonie dziewictwo, nie robi tego, a aby nikt się o tym nie dowiedział, brudzi prześcieradło własną krwią. Im bardziej Aria go poznaje, tym bardziej zmienia o nim zdanie. Czy Luca jest tak zły, jak o nim mówią? Czy można najpierw się ożenić a później kogoś pokochać? Czy przyszłość Arii będzie koszmarem?

Historia Arii i Luca zdecydowanie przypadła mi gustu. Podczas czytania wywołuje u nas dużą dawkę emocji. Jest pełna strachu, trupów, krwi, ale też namiętności, więzów rodzinnych i miłości.

Główni bohaterowie ciekawi. O ich losach czyta się z zaciekawieniem. Wywołują wiele uczuć, czasem sprzecznych (nie zawsze zgadzałam się z ich decyzjami czy zachowaniem). Osobiście bardzo spodobała mi się postać siostry Arii – pyskata, dominująca, mająca gdzieś zdanie innych, walcząca o dobro własnego rodzeństwa.

Książka nie jest tylko „zwykłym” romansem, owszem to główna fabuła, ale znajdziemy tam również siłę rodzinnych więzów, mafijny, brutalny świat, morderstwa i wiele więcej. Takie połączenie stworzyło bardzo ciekawą, wciągającą historię, od której nie mogłam się oderwać do ostatniej strony. Zdecydowanie przeczytałam ją z przyjemnością i uważam, że warto po nią sięgać. Polecam.
Zalety:
 • Ciekawa.
 • Wciągająca.
 • Niebanalni bohaterowie.


Wady:
BRAK


Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwa NieZwykłego oraz na FB.

Książkę pt.: „Złączeni honorem” znajdziecie TU.

13 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa książka z przyjemnością bym poczytała i poznała dalsze losy bohaterów Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa i aż sie chce ja przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 3. panie na pewno chętnie po tą książkę sięgną

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo zachęcająca recenzja

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna ksiazka warta uwagi

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeżeli wciąga to nic dodać i nic ująć.

  OdpowiedzUsuń
 7. lubie takie wciągające ksiązki bo są ciekaee

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna recenzja zachęcająca do czytania.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale mnie zacheciłaś do przeczytania tej książki. Wydaje się być bardzo wciągająca , taka którą można przeczytać jednym tchem .

  OdpowiedzUsuń
 10. Romans,mafia,miłość,śmierć,strach,pożądanie-te wątki sprawiają,że książka jest naprawdę ciekawa.

  OdpowiedzUsuń