piątek, 2 września 2022

Wydawnictwo Wilga Książka pt.: ”Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Szkolnik 2022” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Szkolnik 2022”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Wilga.
Rozpoczęcie roku szkolnego za nami i tak jak w poprzednich latach, tak i w tym Ameli będzie towarzyszył szkolnik z Emi. Można by pomyśleć, że już z tej serii powinna wyrosnąć, jednak ona nadal uwielbia przygody Emi i Tajnego Klubu Superdziewczyn.


Na samym początku jest instrukcja wyjaśniająca jak z niego korzystać. Według mnie jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Na kolejnych stronach właścicielka uzupełnia swoje dane, wypełnia informacje o sobie, przykleja zdjęcie itp.


Znajdziemy w nim bardzo dużo miejsca na notatki, plany itp. Znajdziemy plener roczny, plan lekcji (również miejsce na wpisanie tych dodatkowych zajęć), tabelki z każdym dniem tygodnia, co sprawia, że zapisane informacje są dość czytelne. Jest miejsce na to, co lubi, na informacje o szkole i wiele więcej.


W szkolniku znajdziemy strony, na których należy zapisać cele, plany, marzanie. Moim zdaniem to zdecydowany plus. Dziecko może zaplanować, co chce osiągnąć w danym roku, co robić w ferie, sporządzić listę prezentów świątecznych, a później sprawdzić ile z tych planów, marzeń udało mu się zrealizować. To doskonała mobilizacja, aby działać, dążyć do wyznaczonego sobie celu, a przy okazji nie zapomnieć o czymś ważnym.


Oczywiście w szkolniku nie zabrakło biografii inspirujących dziewczyn i kobiet. Poznamy bliżej m.in. Igę Świątek.


Wizualnie jest bardzo ładny. Posiada czarno białe rysunki, ładną okładkę i jest przejrzysty, czytelny.


To już kolejny rok szkolny w którym Amela będzie korzystać z szkolnika. Według niej zdaje egzamin na 6+ i jak na razie nie zamierza zamieniać go na żaden inny (a przynajmniej jeśli chodzi o korzystanie w domu, ponieważ córka ma osobno taki który nosi zawsze przy sobie, a osobno ten z którego korzysta w domu). Z przyjemnością polecamy.Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Wilga oraz na FB


Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Szkolnik 2022

3 komentarze:

  1. Fajnie że zdaje egzamin ewelina

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się szkolnik jest genialny! Mi najbardziej do gustu przypadła możliwość prowadzenia w nim pamiętnika!

    OdpowiedzUsuń