sobota, 15 stycznia 2022

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Alter ego” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Alter ego”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.

W jednej chwili życie Ludmiły mocno się zmienia. Miała poukładane życie, narzeczonego, z którym mieszkała, pracę na wysokim stanowisku. Mieszkała w małej miejscowości, była szczęśliwa i nic nie zapowiadało zmian. Jednak jej partner wybrał byłą żonę i mimo że to nie ona zawiniła, małe miejscowości mają własne „kodeksy moralności”, a ona miała stracić pracę. Za namową taty wyjeżdża do Gdańska, gdzie postanawia zamieszkać i zacząć wszystko od nowa.
Kobieta zostaje menadżerem w klubie, jest ceniona przez szefa i zaczyna wszystko od nowa. Złamane serce zaczyna się goić, a związek z mężczyzną, który miał być tym jedynym, zaczyna odchodzić w niepamięć. Pewnego dnia w klubie, w którym pracuje, Ludmiła pojawia się pewien mężczyzna. Zachar jest Rosjaninem, a ich znajomość zaczyna się rozwijać w dość szybkim tempie. Jednak wokół kobiety zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a mężczyzna okazuje się pełen tajemnic. Co się stanie? Kim jest Zachar? Co połączy tych dwoje? Czy Ludmiła odnajdzie swoje szczęście w Gdańsku?

Książka zdecydowanie mi się spodobała. Historia, jaką w niej znalazłam, była ciekawa, wciągająca i to do tego stopnia, że osobiście nie mogłam się od niej oderwać. Akcja szybka, momentami nawet bardzo, z zaskakującymi zwrotami (a przynajmniej ja byłam nie jednokrotnie pewna, że zdarzy się coś zupełnie innego, niż się stało). To historia o złamanym sercu, nowym początku, miłości, a przy tym tajemnicach, sekretach, niebezpieczeństwie.

Książkę czytamy z perspektywy dwóch głównych bohaterów, co moim zdaniem wiele wnosi, wiele pomaga zrozumieć.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani.
Ludmiła jest kobietą silną, inteligentną i niezależną. Skończyła trzy kierunki studiów, potrafi porozumieć się aż w czterech językach. Kiedy jej świat się sypie, nie sypie się razem z nim, owszem cierpi, jednak po chwili podnosi się, aby zacząć wszystko od nowa. Nie jest idealna, czasem popełnia błędy, czasem podejmuje złe decyzje. Osobiście bardzo ją polubiłam.
Zachar jest Rosjaninem, mężczyzną pełnym tajemnic i sekretów. To bohater którego „odkrywa” się powoli, którego trzeba dobrze poznać, aby móc ocenić.
Muszę jeszcze wspomnieć o ojcu Ludmiły, którego mężczyźnie nie dało się pominąć. Jest osobą bardzo sympatyczną, z poczuciem humoru, a jednocześnie potrafi być twardy i postawić innych do pionu. Bardzo go polubiłam i nie wyobrażam sobie tej książki bez niego.

„Alter ego” to świetna książka, którą z wielką przyjemnością polecam.

Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB 


Alter ego

2 komentarze: