niedziela, 9 stycznia 2022

Muduko Gra Planszówkowi Kurierzy - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję gry pt.: „Planszówkowi Kurierzy. Edukacyjna gra rodzinna”, którą otrzymałam od Muduko.


Gra posiada trzy warianty:

  1. Załaduj je wszystkie

  2. Kto szybszy, ten lepszy

  3. Dzień dostawy
Załaduj je wszystkie.
Należy pomieszać wszystkie pojazdy i ułożyć je w zakryty stos. Następnie umieszczamy trzy z góry na środku stołu (tak, aby widać było obrazek). Żetony pudełek (zakryte) układamy na stole, a następnie najmłodszy z graczy odkrywa tyle pudełek, ile jest graczy i rozpoczyna grę. Każda tura polega na odkryciu żetony, a następnie umieszczeniu go w pojeździe zgodnie z zasadami załadunku (chyba że nie ma takiej możliwości, to nie wykonuje żadnego ruchu). Osoba, która umieści ostatni żeton pudełka w danym pojeździe, zabiera go, a na jego miejsce odkrywamy następny pojazd ze stosu. Gra kończy się, kiedy wszystkie pojazdy są załadowane. Wygrywa osoba, która ma najwięcej pojazdów.


Kto szybszy, ten lepszy.
Mieszamy wszystkie plansze pojazdów i rozdajemy każdemu z graczy trzy (reszta nie będzie potrzebna). Żetony pudełek układamy zakryte na środku i odkrywamy tyle, ilu osób bierze udział w grze. Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy, odkrywa on dowolny żeton z pudełkiem i rzuca kościom, w zależności ile paczek pokaże nam kostka, tyle żetonów zabieramy i układamy w naszych pojazdach (chyba że nie możemy nigdzie go umieścić, to odkładamy odkryty na środek stołu). Teraz pora na kolejnego gracza. Gra kończy się, kiedy któryś z graczy załaduje swoje trzy pojazdy.


Dzień dostawy.
Tym razem będziemy dostarczać paczki do domów. Każdy z graczy dostaje jedną planszę domu, a następnie wybiera pojazd, który ma taką samą liczbę jak jego dom. Żetony pudełek kładziemy odkryte na środku stołu. Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy. Rzucamy kostką i wybieramy tyle pudełek, ile wylosujemy na kostce, a następnie umieszczamy je w swoim pojeździe. Kiedy zapełnimy cały pojazd, przenosimy żetony do domu, układając w odpowiednim miejscu (jeśli jest sytuacja, że mamy żeton, którego nie mamy jak umieścić w domu, odkładamy go na środek stołu). Wygrywa osoba, która jako pierwsza zapełni swój dom.

To nie jest jedna gra, a trzy i to genialne. Zasady naprawdę banalne, zrozumienie ich to tylko parę chwil i już po kilku razach, instrukcja staje się całkowicie zbędna. Dużym plusem jest to, że z grą nie tylko jest doskonała zabawa, ale i nauka. Dzięki niej dziecko ćwiczy matematykę (m.in. liczenie, ułamki).

Wizualnie gra nam się bardzo spodobała. Jest ciekawa, kolorowa, z grafikami, które przyciągają wzrok. Każdy element jest dopracowany w najmniejszym szczególe, wysokiej jakości co sprawia, że gra posłuży długi czas. Elementy są z dość grubego i solidnego kartonu.

„Planszówkowi Kurierzy. Edukacyjna gra rodzinna” to genialna gra, która bawi i uczy. Ze swojej strony zdecydowanie polecam.Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Muduko oraz na FB


Planszówkowi Kurierzy. Edukacyjna gra rodzinna

3 komentarze: