niedziela, 12 grudnia 2021

Wydawnictwo Zielona Sowa Książka pt.: „Kosmita za ścianą. Podstęp albo psikus?” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Kosmita za ścianą. Podstęp albo psikus?”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Zielona Sowa.


Zeke jest kosmitom, ale o tym nie wie prawie nikt. Niedługo ma odbyć się Halloween i konkurs na najlepsze przebranie z tej okazji w szkole. Na co dzień udaje człowieka, dla niego to szansa, aby choć raz móc być sobą. Postanawia „przebrać” się za kosmitę. Jak mu to wyjdzie? Czy aby na pewno był to dobry pomysł?

To czwarty tom z serii jednak nasze pierwsze spotkanie. Pierwsze, ale na pewno nie ostatnie. Książka zdecydowanie przypadła do gustu synowi. Podczas czytania doskonale się bawił, a kiedy dotarł do ostatniej, strony zapragnął więcej. Ksawery stwierdził, że historia była ciekawa, momentami zabawna i pełna niezwykłych przygód.

Główny bohater jest kosmitom, który na co dzień udaje człowieka. Wraz z rodziną przeprowadził się za Ziemie, tu poznał nowych przyjaciół, zaczął chodzić do szkoły. Syn stwierdził, że jest bohaterem ciekawym, dającym się lubić.

Ilustracje w książce są czarno białe, ciekawe, adekwatne do treści.

„Kosmita za ścianą. Podstęp albo psikus?” to ciekawa książka o niezwykłych przygodach pewnego małego kosmity. Według syna ciekawa i warta przeczytania. Polecamy.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Zielona Sowa oraz na FB 


Kosmita za ścianą. Podstęp albo psikus?

4 komentarze: