piątek, 10 grudnia 2021

Wydawnictwo You&YA Książka pt.: "Krew i popiół" - pierwszy tom rewelacyjnej serii Jennifer L. Armentrout o królestwie Solis - ZAPOWIEDŹ

 
Strzała nosiła obietnicę Mrocznego Pana:

Z krwi i popiołów powstaniemy…


Mroczna, pełna przemocy i pasji. Zdobywca Goodreads Choice Award w 2020 roku. „Krew i popiół” to świat, w którym rządzą tradycja, rytuał i przemoc. Czy dziewczynie przeznaczonej bogom uda się wywalczyć wolność? Powieść jest pierwszą częścią cyklu stworzonego przez Jennifer L. Armentrout, jedną z najpopularniejszych amerykańskich autorek fantasy. „Krew i popiół” ukaże się w Polsce już 12 stycznia i będzie pierwszą książką nowego wydawnictwa You&YA.


Poppy jest Panną. Jej życie jest pełne samotności. Nikt nie może jej dotknąć. Tylko garstka wybrańców może zobaczyć jej twarz albo z nią porozmawiać. Jej egzystencja jest pozbawiona wszelkiej przyjemności. Poświęcona bogom, ma tylko jedno zadanie - przygotować się do Ascendencji, rytuału, który ma zapoczątkować nową erę.


Jednak Poppy dużo lepiej czuje się w towarzystwie swoich strażników niż dam dworu i kapłanek. Gdyby mogła, mieczem i łukiem broniłaby swoich bliskich przed niebezpieczeństwem zza Zapory. Dobrze wie, jakie potwory kryją się za nią w magicznej mgle. Niestety, nie ma żadnego wpływu na swoją rolę w zbliżającym się obrządku. Walka nie przystoi Pannie, a zostać uznaną za niegodną bogów to najgorsze, co mogłoby ją spotkać.


Mimo to, Poppy jest gotowa podjąć ryzyko. Nie wie, co stanie się z nią po Ascendencji. Ryzykuje świętokradztwo nawet zadając to pytanie. Póki może, chce więc korzystać z życia i poznać je jak najlepiej. To właśnie sprowadziło ją do Czerwonej Perły. Nie wie, że w tej zapyziałej tawernie spotka jasnowłosego strażnika, który zawróci jej w głowie, oraz że pozna tajemnicę, która odmieni jej życie na zawsze.


Porywająca od pierwszych stron „Krew i popiół” to pierwsza część jednego z najgłośniejszych cykli fantasy ostatnich lat. Jest to świetnie napisana historia królestwa, które za wszelką cenę chce odzyskać dawną chwałę. A także opowieść o przeznaczeniu, wolnej woli i uczuciu, które wyzwala spod nawet najbardziej opresyjnej władzy. Kolejny tom, „Królestwo ciała i ognia” będzie mieć premierę już w czerwcu!


Zobaczcie te opinie na Goodreads:


Five addictive, mesmerizing, heart-rending, sexy, adrenaline-inducing stars right away!”


This is my nineteenth Jennifer L. Armentrout novel that I've read, and my favourite thus far!”


Gold, pure gold”


Only Jennifer L. Armentrout could make me read a 613 page book in 6 hours”


Krew i popiół” to pierwsza książka nowego wydawnictwa You&YA, które publikować będzie najlepszą polską i zagraniczną literaturę dla młodego czytalnika.


Jennfer L. Armrntrout - amerykańska autorka powieści fantasy dla młodzieży. Twórczyni wielu serii (m. in. serii Lux, Covenant, Dark Elements, A Wicked Saga i wielu innych), a także pojedynczych powieści i opowiadań. Od 2015 r. szerzy wiedzę na temat retinopatii barwnikowej, na którą sama choruje. Wraz z mężem, psem i stadkiem alpak mieszka na farmie w Wirginii Zachodniej. Z krwi i popiołów to jej nowa seria, opublikowana w USA w 2020 roku, o Królestwie Solis.

4 komentarze: