niedziela, 5 grudnia 2021

Wydawnictwo Rebel Gra Mascarade (edycja polska) - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję gry „Mascarade (edycja polska)”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Rebel.Na stole umieszczamy planszę sądu, a każdy z graczy otrzymuje tyle żetonów, aby ich suma wynosiła 6 (resztę umieszczamy w pudełku, tworząc z nich bank). Następnie wybieramy kartę scenariuszu i umieszczamy tak, aby widoczna była strona A. Następnie wybieramy odpowiednie karty masek, tasujemy i po 1 odkrytej karcie przed każdym z graczy. Kolejnym krokiem jest ich omówienie oraz zakrycie wszystkich.
Kiedy mamy wszystko gotowe pora na zabawę. Zdaniem graczy jest uzbieranie żetonów monet o łącznej wartości „13”.

Zasady są dość proste, a dzięki jasnej i zrozumiałej instrukcji ich zrozumienie nie sprawia większych problemów. Gra jest ciekawa, a każda rozgrywka inna niż poprzednia.

Wizualnie gra jest ładna. Na kartach znajdziemy niebanalne rysunki, które zdecydowanie zachęcają do zagrania. Jakość elementów moim zdaniem jest wysoka. Karty nie wyginają się, nie rozdwajają, nie rozrywają, tak samo monety oraz inne elementy.
Opakowanie jest mniejsze, co dla mnie jest dość znaczące. Mając wiele gier i mało miejsca na nie, trzeba się liczyć z jego wielkością.

„Mascarade (edycja polska)” to ciekawa gra, którą polecam.Moja ocena – 8\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Rebel oraz na FBMascarade (edycja polska)

4 komentarze: