wtorek, 7 grudnia 2021

Wydawnictwo Amare Książka pt.: „Zemsta. Costello Brothers" - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Zemsta. Costello Brothers”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Amare.


Wychowana w świecie gdzie przemoc, zabójstwa, seks, narkotyki są na porządku dzienny, gdzie kobiety nie mają nic do gadania, w końcu jest córką samego Bossa nowojorskiej mafii. Co prawda marzy o miłości i swoim „księciu na białym koniu”, jednak kiedy podsłuchuje rozmowę ojca, zapomina o własnych marzeniach. Nie pozwoli, aby jej młodsza siostrzyczka została oddana Matteo, synowi Bossa New Jersey, mężczyźnie z bardzo złą reputacją. Wie, że niej zrobi wszystko, dlatego namawia ojca, aby mogła ją zastąpić. Ten zgadza się, jednak stawia pewnie warunek, ma być jego oczami, bo chociaż ten ślub ma przypieczętować rozejmy, on ma własne plany.
Chociaż można by pomyśleć, że w sumie sama tego chciała, Anabell wcale nie czuje się szczęśliwa, boi się wyjazdu, zostawienie w rodzinnym mieście przyjaciół (a w szczególności jednego, z którym wiele ją łączy), rodziny. Tam będzie sama i tak naprawdę. Pierwsze dni nie są łatwe, tym bardziej że jej przyszły mąż ją po prostu unika. Jednak znajduje sprzymierzeńca w jego bracie, a po pewnym czasie i do Matteo udaje jej się zbliżyć. Niestety tajemnice, sekrety, ludzie, którzy są zupełnie inni, niż by się wydawało, zaczynają mieszać, a Anabell jest w niebezpieczeństwie. Kto jej grozi? Kto okaże się zdrajcą? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Jak potoczy się ta znajomość Anabell i Matteo?

Nie będę ukrywać, że po pierwszych stronach pomyślałam, że historia jakich wiele (co nie znaczy, że zła, osobiście uwielbiam romansy mafijne), jednak nic bardziej mylnego. Początkowo akcja wolniejsza, aby w pewnym momencie znacząco przyspieszyć i zaskakiwać zwrotami. To historia pełna niebezpieczeństw, mafijnych porachunków, kłamstw, a przy tym miłości (zarówno tej do siostry, jak i damsko – męskiej). Książka zdecydowanie mi się podobała, nie mogłam się od niej oderwać, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.

Bohaterowie ciekawi, dość dobrze wykreowani, chociaż nie będę ukrywać, że nie zawsze się zgadzałam z ich decyzjami.
Anabell to młoda kobieta, która poświęciła siebie dla bezpieczeństwa siostry. Czy źle na tym wyszła? To musicie sami odkryć. To bohaterka z buntowniczą naturą, własnym zdaniem, czasem działająca impulsywnie. Polubiłam ją, choć zdarzały się momenty, kiedy podnosiła mi ciśnienie swoim zachowaniem.
Matteo jest synem Bossa, człowiekiem lubiącym seks, dobrą zabawę, a przy tym bezwzględny, władczy, bezkompromisowy. Dla niego małżeństwo jest czymś więcej niż tylko przypieczętowaniem rozejmu (czym musicie sami odkryć :) ). To bohater, którego nie da się łatwo ocenić, którego trzeba poznać i zrozumieć jego motywy.

„Zemsta” to książka, która zapewniła mi wieczór (i kawałek nocy) pełen emocji, ciekawy i zaskakujący. Mnie się podobała, z niecierpliwością oczekuje kolejnego tomu i z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo AMARE oraz na FB


Zemsta. Costello Brothers

4 komentarze: