czwartek, 2 grudnia 2021

Wydawnictwo Akurat Książka pt.: „Mala M. 2” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Mala M. 2”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Akurat.

Recenzja tomu pierwszego - https://anka8661.blogspot.com/2021/04/wydawnictwo-akurat-ksiazka-pt-mala-m.html


Związek z Ramzesem okazał się dla Mali niebezpieczny. Kobieta stała się celem i musi uciekać nie tylko z własnego mieszkania, ale również z kraju. Wywieziona za granice, pozostawiona sama sobie, bez kontaktu z przyjaciółmi. Mala się nudzi, tym bardziej że nie może opuszczać rezydencji. Pozostaje jej telewizja, lenistwo i wino bez ograniczeń. Czy odzyska własne życie?

Tom pierwszy może nie uznałam za fenomenalny, ale był wart przeczytania. Przede wszystkim tam coś się działo, niestety w tomie drugim praktycznie nie. Byłabym w stanie opisać całą książkę w dwóch zdaniach. Mało akcji, dużo przemyśleń, co mnie niestety nie przypadło do gustu. Jedynie nieliczne momenty oraz to, że czytało się ją szybko, sprawiły, że nie zrezygnowałam z dalszego czytania.

Jeśli chodzi o główną bohaterkę to niestety, ale mnie drażniła i to dość często. Specyficzne poczucie humoru, które było zaletą w tomie pierwszym, dla mnie znikło (a przynajmniej w większości książki). Na dodatek zdecydowanie zbyt często pojawiało się wino, jego picie albo myślenie o nim.

Niestety książka pt.: „Mala M. 2” nie będzie pozycją, którą mogę polecić z czystym sumieniem. Co prawda ją przeczytałam (a to jakiś plus, że się dało) jednak brakowało mi akcji, fabuły, wyraźnych bohaterów. Mam wrażenie, że będzie tom 3 i na pewno po niego sięgnę, mocno trzymając kciuki, aby okazał się taki jak pierwszy, a nie drugi.Moja ocena – 4\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Muza gdzie znajdziecie również książki Wydawnictwa Akurat oraz na FB


Mala M. 2

4 komentarze: