środa, 10 listopada 2021

Wydawnictwo WasPos Książka pt.: "The Postman. Miłosna przesyłka” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „The Postman. Miłosna przesyłka”, którą otrzymałam od Wydawnictwa WasPos.Ostatnio życie dało Danucie popalić. Przyjaciółka zrobiła coś, o co by jej nigdy nie podejrzewała, na dodatek wszyscy na uczelni to ją wytykają palcami. Zraniona, zła, rozczarowana wyjeżdża z Krakowa, gdzie studiuje, do małej wsi na Kaszubach gdzie mieszkają jej dziadkowie. Liczy, że uda jej się odpocząć, zdystansować się i nabrać sił na ostatni rok studiów i to, co ją czeka po powrocie na uczelnie.
Maciek mieszka z matką, kiedyś kochał i miał plany na życie, jednak kobieta, z którą je wiązał, zdradziła go. Pracuje jako listonosz i chociaż nie jest to praca, z której ma, nie wiadomo jakie dochody, jemu wystarcza.
Wystarczyło jedno spojrzenie, jedna rozmowa, aby serce Maćka zabiło szybciej. Równie Danka nie jest obojętna, kiedy poznaje mężczyznę. Nieśmiałe spotkania, ukryte spojrzenia i uczucia, które wkradły się nieproszone. Danka jednak nie widzi możliwości, aby to się udało. Sprawy zostawione w Krakowie nie dają o sobie zapomnieć, na dodatek wraca przeszłość Maćka. Czy twa dwójka ma szansę na wspólną przyszłość? Czy zaryzykują i dadzą sobie szansę na miłość? Co takiego zrobiła przyjaciółka Danki?

Historia była dość ciekawa i wciągająca. Osobiście zaliczam ją do takich „lekkich”, które doskonale się nadają na leniwe popołudnie. Książkę czytało się szybko, akcja nie była ani bardzo szybka, ani wolna czy nużąca. To historia o miłości, która przyszła nieproszona i sporo namieszała w życiu bohaterów.

Książkę czytamy z perspektywy zarówno Danuty, jak i Maćka. Osobiście lubię takie rozwiązania, pozwalają mi spojrzeć oczami obu bohaterów, poznać ich myśli, uczucia, punkt widzenia.

Bohaterowie byli dość ciekawi, realistyczni.
Danuta wyjechała do dziadków, aby chociaż na chwilę zapomnieć o tym, co ją czeka w Krakowie. To młoda kobieta, która zaufała przyjaciółce i bardzo szybko tego pożałowała. To bohaterka sympatyczna, dająca się lubić.
Maciek jest młodym mężczyzną, który swoje w życiu już przeszedł. To bohater skryty, momentami zamknięty w sobie, a jednocześnie cierpliwy, umiejący zawalczyć, jeśli mu na kimś zależy.

„The Postman. Miłosna przesyłka” to książka, w której znalazłam historię ciekawą, wciągającą, a przy tym bardzo realistyczną. Z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 8\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo WasPos oraz FB


4 komentarze: