wtorek, 16 listopada 2021

Wydawnictwo Rebel Gra Trek 12 - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję gry „Trek 12”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Rebel.Zaczynamy od wybrania notesu (każdy to inny poziom) i podarowaniu każdemu z graczy po jednej stronie oraz długopisu. Następnie na środku stołu umieszczamy obie kości i tyle, jesteśmy gotowi, aby rozpocząć grę.
Gracz rzuca obiema kośćmi, a następnie odpowiednio zapisuje wynik (dokładnie rozpisane na stronie wydawnictwa w instrukcji).
Kiedy wszystkie pola na arkuszu zostaną wypełnione pora podliczyć punkty. Wygrywa osoba, która ma ich najwięcej.

Zasady są banalne, a gra ciekawa. W instrukcji znajdziemy różne warianty, również taki, w który nie potrzebujemy drugiego gracza. Na dodatek notesy są z różnymi arkuszami, o różnym poziomie trudności, co sprawia, że gra nie znudzi się zbyt szybko.

Instrukcja jasna i zrozumiała. Z jej pomocą nie ma problemów, aby zrozumieć, o co chodzi w grze.

Elementy są dość proste, a jednocześnie mnie się podobały. Mamy notesy z różnymi „mapkami”, koperty wyzwań, karty różnego typu z dość ciekawymi ilustracjami\rysunkami. Wszystkie elementy są wysokiej jakości i przy używaniu zgodnie z przeznaczeniem nic złego się z nimi nie dzieje. Lekkim minusem może okazać się fakt, że kiedyś skończą się kartki w notesach, ale mam nadzieję, że będzie możliwość ich dokupienia.

Trek 12 to według mnie dość ciekawa gra niewymagająca wielkich przygotowań. Polecam.


Moja ocena – 8/10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Rebel oraz na FB 


Trek 12

4 komentarze: