czwartek, 11 listopada 2021

Wydawnictwo Rebel Gra pt.: „Architekci 7 Cudów Świata” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję gry „Architekci 7 Cudów Świata”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Rebel.


Grę standardowo zaczynamy od przygotowania. Każdy z graczy wybiera pojemnik z Cudem świata, wyciąga z niego 5 części (układa je na stronie „w budowie”) oraz stojak z kartami, które tasuje i układa na stosiku. Następnie należy potasować karty wspólne i stworzyć z nich stos główny (zostawiamy miejsce na karty odrzucone w czasie gry). To samo robimy z żetonami, a następnie bierzemy 3 z nich i kładziemy je odkryte obok stosu. Kolejnym krokiem jest wyłożenie odpowiedniej liczby znaczników Konfliktów pokojową stroną ku górze oraz utworzenie puli z żetonami zwycięstwa. Na koniec kładziemy znacznik Kota. Przygotowanie do gry nie jest zbyt trudne czy czasochłonne.
Grę zaczyna najmłodszy gracz i wybiera jedną kartę (ma trzy możliwości-wierzchnią kartę leżącą po jego lewej stronie lub wierzchnią kartę leżącą po jego prawej stronie, lub wierzchnią kartę na stosie głównym), kładzie ją w okolicy swojego Cudu, a następnie wykonuje akcje w zależności od tego, jaką ma kartę (nie będę tu wszystkiego przepisywać, na dole link do gry na stronie wydawnictwa, a tam jest link do całej instrukcji).
Gra kończy się, kiedy jeden z gracy wybuduje swój Cud Świata.

Gra jest ciekawa i wciągająca, a przy tym naprawdę prosta. Jedna rozgrywka nie zajmuje dużo czasu, co sprawia, że mamy ochotę po nią sięgać często.

Instrukcja jest bardzo dobrze skonstruowana. Wszystko napisane jest jasno i zrozumiane, z jej pomocą nie ma najmniejszych problemów ze zrozumieniem zasad.

Wizualnie gra jest świetna. Elementy bardzo ciekawe, różnorodne, doskonale odzwierciedlają starożytność. Jakość ich wykonania moim zdaniem jest na najwyższym poziomie. Wszystko jest dokładnie zrobione, z dbałością o najmniejszy szczegół. Żetony, Cuda Świata są kartonowe, a przy tym grube, nie rozdwajają się, nie rozrywają. Karty są nie „łamią się”, nie rozdwajają. Bardzo spodobały mi się plastikowe, solidne opakowania, w których trzymamy Cuda Świata i kary do nich należące.

Moim zdaniem gra „Architekci 7 Cudów Świata” jest świetna. Doskonale się z nią bawiliśmy i z przyjemnością polecamy.


Moja ocena – 9/10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Rebel  oraz na FB 


Architekci 7 Cudów Świata

4 komentarze: