niedziela, 7 listopada 2021

Wydawnictwo HarperColins Książka pt.: „Gra o świat” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Gra o świat”, którą otrzymałam od Wydawnictwa HarperColins To miał być kolejny, zwykły mecz footballu i byłby taki, gdyby nie pewne zdarzenie, od którego wszystko się zaczęło. Niegroźny wypadek, przeraźliwy chłód to dopiero początek zmian, jakie zachodzą w życiu Asha. Młody chłopak pomału zaczyna dostrzegać zmiany, początkowo niewielkie, jednak z czasem coraz większe. Nowa rzeczywistość, do której trafia dla wielu, byłaby cudowna, w końcu teraz ma wszystko, o czym kiedykolwiek marzył. Jednak szybko się przekonał, że nie jest tak wspaniale, jakby mogło się wydawać. Ash pragnie wrócić do własnego świata. Tylko czy to jest w ogóle możliwe? Jak bardzo zmieniło się życie młodego chłopaka? Czy poradzi sobie z tymi zmianami?

Zacznę od tego, że książka jest literaturą młodzieżową i tak będzie oceniana (nie czarujmy się, to co się podoba w wieku 14-16 lat nie koniecznie będzie spełniało oczekiwania dorosłych czytelników). Książka czytana przez nastolatkę i jej zdecydowanie się podobała. Świat, który wykreował, autor był ciekawy, a historia Asha ją wciągnęła.

Bohaterem jest młody chłopak, który nigdy by się nie spodziewał, jak jego świat zmieni się w jednej chwili. Jest postacią ciekawą, choć nie zawsze idealny, czasem podejmował złe decyzję, ale potrafił się uczyć na błędach.

„Gra o świat” to ciekawa książka młodzieżowa, którą polecamy dla osób mających naście lat.


Moja ocena – 8\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo HarperColins oraz na FB


Gra o świat

5 komentarzy: