wtorek, 23 listopada 2021

Książka pt.: "Tymczasem gdzieś daleko stąd..." D. B. Foryś - ZAPOWIEDŹ

 

Jak wiele trzeba poświęcić, żeby zostać bohaterem?

Fado ma jeden cel: stać się najodważniejszą z wojowniczek. Aby to osiągnąć, wyrusza w podróż po Krainie Pięciu Królestw. Od razu wpada w wir przygód i niebezpieczeństw, a jej najważniejszym zadaniem jest odnalezienie zaginionej królewny. I tu sprawa się komplikuje, bo dziewczyna tak naprawdę szuka samej siebie, czym zapoczątkowuje lawinę absurdów.

Czarna magia miesza się z białą, przeuroczy i bosko przystojny książę Kryszczjan opuszcza zamek, by wyruszyć w nieznane, a zły król kombinuje, jak zawładnąć światem. Wiedźma tworzy paskudne klątwy, echo podsłuchuje, z kolei syreny urządzają bitwy w pianie, podczas gdy piraci kradną, co się da, jak się da, gdzie się da i kiedy się da. Każdy sobie rzepkę skrobie. Nie ma zmiłuj!

„Tymczasem gdzieś daleko stąd” to satyryczna komedia fantasy dla dorosłych i młodzieży. Nonsens goni nonsens, nawiązania do popkultury zdarzają się na porządku dziennym, a zbieżność osób i nazwisk zdecydowanie nie jest przypadkowa. Zabawa właśnie się zaczyna.


Premiera 30 listopada

4 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa książka koniecznie muszę znaleźć chwilę czasu i się za nią zabrać, ale najpierw muszę zająć się zdrowiem, przede mną tlenoterapia białystok i biorę się za czytanie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla wielbicieli fantasty to ciekawa propozyja książkowa :)

    OdpowiedzUsuń