niedziela, 31 października 2021

Wydawnictwo Rebel Gra Pradawny las - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję gry planszowej Pradawny Las, którą otrzymałam od Wydawnictwa Rebel.Zaczynamy od przygotowania do gry, czyli rozłożenia planszy oraz wszystkich potrzebnych elementów. Daruję sobie opisywanie tego krok po kroku, wszystko jest dokładnie wyjaśnione w instrukcji. Zaznaczę tylko, że trzeba sobie zarezerwować dłuższą chwilę, ponieważ nie jest to minuta czy dwie, jednak moim zdaniem warto poświęcić ten czas.
Kiedy mamy wszystko przygotowane pora przenieść się do pradawnego lasu i zacząć wspaniałą przygodę. Wcielamy się w Ducha Natury, który próbuje uratować las i Święte Drzewo przed bezwzględnymi atakami Onibi co można zrobić na 3 różne sposoby:
sadząc 12 różnych drzew obronnych,
zbierając 12 świętych kwiatów, aby zbudzić Sankiego, Obrońcę Lasu,
gasząc 12 pożarów i na wieczność przepędzając Onibi.
Jedna runda dzieli się na trzy fazy – fazę strażników, fazę akcji oraz koniec rundy. Dokładny opis każdej z nich znajdziecie w instrukcji, która jest dostępna na stronie wydawnictwa (link na końcu recenzji) w formie elektronicznej.

Zasady gry zdecydowanie nie należą do łatwych. Nie obędzie się bez pomocy instrukcji i to nie tylko podczas pierwszych, kiedy gramy w grę. Przeznaczona jest od 10 roku życia i moim zdaniem nie ma sensu sięgać po nią z młodszymi dziećmi. Jednak kiedy już zrozumiemy zasady, gra staje się wspaniała, a każda kolejna rozgrywka inna niż poprzednia (wszystko dlatego, że wiele zależy od podejmowanych przez nas decyzji).

Wizualnie gra po prostu zachwyca. Każdy element jest piękny, przemyślany, dopracowany w najmniejszym szczególe. To wszystko sprawia, że aż chce się w nią zagrać.

Jakość elementów jest na wysokim poziomie. Moim zdaniem gra posłuży długi czas.

Pradawny Las to wspaniała gra, z którą spędziliśmy już wiele godzin. Z wielką przyjemnością polecam.


Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Rebel oraz na FB


Pradawny Las

3 komentarze: