czwartek, 7 października 2021

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Niebezpieczny trójkąt tom II. W sidłach Parkerów" - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „W sidłach Parkerów”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.


Książka pt.: „W sidłach Parkerów” to drugi tom z serii Niebezpieczny trójkąt.

Tom pierwszy to książka pt.: „Niebezpieczny trójkąt”.

Mija pewien czas, a życie Nikoli jest dość poukładane. Wyszła za Seweryna, jest szczęśliwą matką i żoną, a mały Robert jest jej całym światem. Starszy Parker zniknął z ich życia całkowicie i tylko ona, jej przyjaciółka i babcia znają sekret, który może tak wiele zmienić. Tylko one wiedzą, że chłopiec nie jest synem Seweryna, a jego brata.
Alan dostał od przyjaciela ultimatum, a że nie chciał go stracić, zgodził się na terapię. Nie była łatwa, jednak po długim czasie udało mu się zmienić i uporządkować swoje życie. Przestał wracać do przeszłości, poznał kobietę, z którą ma zamiar ułożyć sobie życie.
Wyjście po latach siedzenia w domu sprawiło, że Nikoli puściły hamulce. Zbyt duża ilość wypitego alkoholu, doskonała zabawa i jeden impuls, który sprawił, że sięgnęła po telefon, był początkiem wielkich zmian w jej życiu. Zadzwoniła do Alana, a on żółci wszystko i przyjechał, myśląc, że jest w niebezpieczeństwie. To spotkanie oraz jego następstwa spowodowały lawinę zdarzeń, które sprawiły, że wszystko zaczęło się sypać. Co się stanie, kiedy Alan znowu wkroczy w życie Nikoli? Czy wyjdzie na jaw, kto jest ojcem Roberta? Jak zareaguje Seweryn na powrót brata?

Tom drugi jest troszkę inny niż pierwszy, jednak mnie tak samo się podobał. Mamy tu mniej seksu, za to więcej niebezpieczeństw, tajemnic, zwrotów akcji. Autorka niejednokrotnie mnie zaskoczyła, w szczególności końcówką, której się nie spodziewałam. Książka mnie wciągnęła, a losy Nikoli śledziłam z dużym zainteresowaniem. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji, również złość, na co po niektórych bohaterów.

Nikola się zmieniła, jednak nie na tyle, abym ją jakoś szczególnie polubiła. No może pod koniec troszkę, jednak według mnie nie mogłaby być inna do tej historii. Z jednej strony jest żoną i matką, twierdzi, że kocha Seweryna, że jest z nim szczęśliwa i dokonała właściwego wyboru. Z drugiej wystarczy, aby Alan pojawił się ponownie i już jest jego.
Alan dojrzał, zaczął myśleć nie tylko o sobie. Widać, że stara się zmienić, że terapia wiele mu dała. Jednak poznanie pewnych tajemnic burzy jego w miarę poukładany świat.
Seweryn również się zmienia, pokazuje z zupełnie innej strony. Niestety nie mogę wam zdradzić, dlaczego oraz jaki się stał. Powiem tylko, że nie spodziewałam się, że będzie to aż tak duża zmiana.

„W sidłach Parkerów” to drugi tom trylogii, którą według mnie warto poznać. Ze swojej strony polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB


W sidłach Parkerów

4 komentarze: