wtorek, 26 października 2021

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Casa Della Felicita” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzje książki pt.: „Casa Della Felicita”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.

Aleksandra jest dziennikarką śledczą, która zdecydowanie lubi swoją pracę. Dzięki upartości i ciekawości osiągnęła wiele sukcesów w życiu zawodowym. Inaczej jest w życiu prywatnym, kiedyś skrzywdzona nie do końca sobie z tym poradziła, stała się wycofana i bardzo ostrożna.
Pewnego dnia jej droga krzyżuje się z pewnym mężczyzną. Marek jest biznesmenem, który zostaje oskarżony, o coś, czego jak twierdzi, nie zrobił. Czy aby na pewno? Aleksandra podejmuje się niebezpiecznego śledztwa, aby odkryć prawdę. Czy jej się uda? Kto za tym wszystkim stoi? W jakie tarapaty wpadnie?

Zacznę od tego, że książka ma tylko 176 stron i to niestety jest sporym minusem. Gdyby było ich co najmniej dwa razy więcej, historia wiele by zyskała, a tak miałam wrażenie, że coś mi „umyka”, że wszystko dzieje się za szybko. Nie twierdzę, że książka jest do niczego, a wręcz przeciwnie, mnie się nawet podobała, jednak była zbyt mało rozwinięta. Jest to debiut, może nie idealny, ale ze sporym potencjałem i mam nadzieję, że sięgając po kolejną książkę autorki, znajdę historię bardziej rozwiniętą i dopracowaną. Akcja jest szybka, a nawet bardzo szybka, w szczególności w drugiej połowie książki.

Jeśli chodzi o głównych bohaterów, niestety nie mogę zbyt wiele o nich zdradzić, aby nie zdradzić zbyt wiele z książki. Powiem tylko tyle, że oboje byli dość ciekawi, mający wady i zalety. Oboje z przeszłością, o której nie do końca zapomnieli.

„Casa Della Felicita” to książka, którą czyta się szybko i chociaż dla mnie historia, jaką w niej znalazłam była zbyt mało rozwinięta, nie żałuje jej przeczytania. To taka pozycja na jedno popołudnie, którą się przeczyta, ale nie zapamięta na długo. Mimo wszystko polecam.


Moja ocena – 6\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB


Casa Della Felicita

4 komentarze: