piątek, 22 października 2021

Wydawnictwo Harper Kids Książka pt.: „Basia i granice.” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książce pt.: „Basia i granice.”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Harper Kids.

Ten dzień od samego rana zapowiada się okropnie. Najpierw cała rodzina Basi zaspała, później nic w pośpiechu nie wychodził, a kiedy dotarła spóźniona do przedszkola, wcale nie było lepiej. Nic ją nie cieszy, za to wszystko denerwuje. Dziewczynce bardzo chce się siku, jednak nie chce tego robić, kiedy inne dzieci są w toalecie. Cierpliwie czeka, jednak czas mija, a ona nadal nie skorzystała. W końcu nie wytrzymuje i nie zdąża, co niestety widzą inne dzieci. Basia czuje się skrępowana, na szczęście może liczyć na pomoc pani. Jak przedszkolanka wybrnie z sytuacji?

To kolejna książka o przygodach Basi, którą mam przyjemność recenzować. Tym razem historia opowiada o czymś bardzo ważnym, a mianowicie o granicach. To, co dla jednego jest całkowicie do zaakceptowania, dla kogoś innego może być zupełnie niekomfortowe. Książka będzie doskonałym początkiem rozmowy z dzieckiem na ten bardzo ważny temat.

Ilustracje ładne, adekwatne do treści, przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Tekst ciekawy i zrozumiały dla dziecka.

Książka posiada twardą i solidną okładkę, dzięki której posłuży dłuższy czas.

„Basia i granice” to kolejna książka o przygodach sympatycznej, chociaż nie zawsze grzecznej Basi. Z przyjemnością polecam.

Moja ocena – 9\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Egmont gdzie kupicie książki wydawnictwa HarperCollins Polska oraz na FB

KsiążkoSfera HarperKids4 komentarze:

  1. Ciekawa książeczka😊 takie tematy są bardzo istotne i dobrze, ża są poruszane w książeczkach dla dzieci, dzięki temu uczą się dibrych zachowań😊 kolorowe ilustracje przyciągają uwagę😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Sama chętnie czytam na fobranoc przygody Basi

    OdpowiedzUsuń
  3. Kolejne ciekawe przygody naszej kochanej Basi :) Dzieci bardzo polubiły tą serię książeczek :)

    OdpowiedzUsuń