poniedziałek, 20 września 2021

Prószyński i S-ka Książka pt.: „Modelki z Dubaju” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Modelki z Dubaju”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Dubaj – piękne miasto, o którym marzy wielu. Dla jednych, doskonałe miejsce na wakacyjny wyjazd, inni marzą, aby zostać tam modelkami, jeszcze inni o ślubie z księciem. Miasto, w którym religia zakazuje prostytucji, a mimo to, jest tam jej bardzo dużo. Kobiety zwabione marzeniami stają się zakładniczkami, paniami do towarzystwa, które nie mają prawa głosu. Porywane, poniżane, upokarzane, często bez możliwości wyrwania się z piekła, które zaczęło się niedługo po przyjeździe. Miasto w którym „modelka” ma zupełnie inne znaczenie niż to znane mam na co dzień. One nie chodzą po wybiegach, nie trafiają na pierwsze strony gazet, za to trafiają w ręce ludzi, dla których liczy się tylko zysk z ich ciała.

W książce znajdziemy historie kobiet, które w różny sposób trafiły do tego piekła. Historie niełatwe, wywołujące wiele emocji, pokazujące jakie koszmary dzieją się za wieloma drzwiami. To nie jest książka dla wszystkich, trzeba mieć mocne nerwy, aby potrafić ją przeczytać. Mnie bardzo poruszyła i jeszcze długo po zamknięciu na ostatniej stronie, przeżywałam to, co w niej przeczytałam.

„Modelki z Dubaju” to książka, w której znajdziemy bolesną historię, która wywołuje wiele emocji podczas czytania. Według mnie warto po nią sięgnąć i polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Prószyński i S-ka oraz na FB


Modelki z Dubaju


4 komentarze: