czwartek, 19 sierpnia 2021

Wydawnictwo NieZwykłe Książka pt.: "Nietykalne serce” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Nietykalne serce”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa NieZwykłego.


Książka pt.: „Nietykalne serce” to trzeci tom cyklu Bellomo.

Tom pierwszy to książka pt.: „Rozdarte serce”.

Tom drugi to książka pt.: „Podstępne serce”.Silvio, ma zająć się prześwietleniem nowego wspólnika, a także handlem kobiet. W tym celu wyrusza do Ottawy. Dość szybko odkrywa pewne nieścisłości, a w klubie wpada mu w oko pewna młoda kobieta. Mężczyzna nie potrafi o niej zapomnieć, widząc, jak źle jest traktowana, wykupuje ją, mając nadzieję, że uda mu się zdobyć jej zaufanie. Iwanka wydaje się taka krucha, delikatna, wdzięczna za ratunek, jednak skrywa sekrety, które wiele zmienią. Jakie? Mężczyzna wpada w zasadzkę i tylko dzięki pomocy pewnej kobiety udaje mu się to przeżyć. Braci Bellomo, mają w swoich szeregach kreta, którego muszą odnaleźć.
Payton zrobi wszystko, aby odnaleźć zaginioną siostrę Kary. Początkowo prowadzi sama śledztwo, jednak nie udaje jej się nic konkretnego dowiedzieć na temat zaginięcia siostry. Ma jednak sporo informacji odnośnie do mafii z Ottawy co postanawia wykorzystać. Wie, że bracia Bellomo są bardzo niebezpieczni, jednak nie widzi innego wyjścia. Wchodzi z Silvio w układ, w który w zamian za odnalezienie siostry ma, przekazać wszystko, co wie. Dużo ryzykuje, jednak to ostatnia szansa na uratowanie Kary o ile jeszcze żyje.
Mężczyzna zgadza się na układ, jednak boi się zaufać. Z jednej strony nie zamierza ryzykować bezpieczeństwa rodziny, z drugiej im bardziej poznaje, Payton, tym bardziej mu się wydaje, że jest z nim szczera. Czy ma rację? Czy uda się odnaleźć siostrę Payton? Co połączy ją i Silvio? Jak potoczy się znajomość Silvio i Iwanki? Kto jest zdrajcą?

To trzeci tom z serii i jak czytaliście moje recenzję poprzednich tomów, wiecie, że mi się podobały. Ten uważam za jeszcze lepszy niż poprzednie. Szybka akcja, pełna zwrotów, zaskakująca, niepozwalająca się oderwać od książki. Tak naprawdę nie zgadłam kto, był zdrajcą przez długi czas, typowałam zupełnie inną osobę. W książce tyle się działo, że nie byłam, w stanie się od niej oderwać, chciałam odkrywać kolejne sekrety, poznawać tajemnice. Historia dynamiczna, pełna niebezpieczeństwa, mafijnych porachunków, niełatwych decyzji.

Bohaterowie dobrze wykreowani, wywołujący w czytelniku emocje.
Silvio to, mężczyzna z charakterem, bezwzględny dla wrogów, nieznoszący sprzeciwu, a jednocześnie darzący szacunkiem kobiety. Poznaliśmy go już w poprzednich tomach, jednak wtedy nie do końca go polubiłam. Wydawał się takim lekkoduchem, a okazał się mężczyzną wartym bliskiego poznania. Osobiście go polubiłam.
O Iwance nie powiem Wam za dużo, ponieważ musiałaby, pewne fakty zdradzić psując, wam radość z ich odkrycia. Powiem tylko, że mocno mnie zaskoczyła ta bohaterka.
Payton jest kobietą niezależną, silną, mającą cel i ze wszystkich sił do niego dąży. Odnalezienie siostry jest dla niej priorytetem, ma tylko ją. To bohaterka, która z podniesioną głową idzie do przodu, nie poddaje się szybko i lubiąca postawić na swoim. Jednak to tylko jedna strona, ta dostępna dla innych, w środku jest delikatna, krucha, pragnąca oparcia w kimś bliskim, miłości i zrozumienia. Osobiście ją polubiłam i mocno jej kibicowałam.

„Nietykalne serce” jest książką, którą mnie zachwyciła i z ogromną przyjemnością polecam.Moja ocena – 10\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo NieZwykłe oraz na FBNietykalne serce

3 komentarze:

  1. Jestem bardzo zaintrygowana historią.Wpisuję książkę na listę do przeczytania 😍

    OdpowiedzUsuń
  2. po tej dobrej opinii panie na pewno książkę chętnie przeczytają

    OdpowiedzUsuń