środa, 19 maja 2021

Wydawnictwo Wilga Książka pt.: ”Pustynny świat" - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Pustynny świat”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Wilga.

Książka pt.: „Pustynny świat” to drugi to.

Tom pierwszy to książka pt.: „Zatopiony świat”.


Kara i Joe mają dość życia w zatopionym Londynie i walki o przetrwanie. Dzięki pracy, jaką wykonują, mogą sobie pozwolić na podróż, której celem jest nowe, lepsze życie. Mają zamiar dostać się do Kanady i wieść tam dużo lepsze życie. Jednak podróż okazuje się nie taka, jak przypuszczali, a oni trafiają do ludzi, którzy jak się okazuje, planują rozpocząć wojnę i zlikwidować ich rodaków. Przed tą dwójką niełatwe wyzwanie, muszą znaleźć sposób, aby do wojny nie doszło. Czy im się uda? Jak trafili do tych ludzi?

Pierwszy tom Amelce się zdecydowanie podobał i praktycznie od razu po jego zakończeniu sięgnęła po drugi. Wrażenia podobne, chociaż według córki ta część jest troszkę spokojniejsza, jest mniej zwrotów akcji, jednak historia na tym nie traci.

Tak jak poprzedni, tak i ten tom skierowany jest do dzieci 9-12 lat, a według mnie, tak do 14-15. Starsze nastolatki mogą się z książką nudzić.

Bohaterowie ciekawi, dający się lubić. Jest ich więcej niż w poprzednim tomie, co według córki jest zaletą.

„Pustynny świat” to ciekawa propozycja dla starszych dzieci lubiących książki pełne przygód i niebezpieczeństw. Polecamy.


Moja ocena – 8\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Wilga oraz na FB5 komentarzy: