piątek, 7 maja 2021

Wydawnictwo WasPos Książka pt.: "Kaprysy przeznaczenia" - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Kaprysy przeznaczenia”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa WasPos.

Delia jest córką capo di tutti capi Cosa Nostry, który dla córki zrobi wiele, jednak nie wszystko. Dziewczyna potrafi zawalczyć o swoje, a dzięki temu uzyskuje pozwolenie na pójście na studia (co wcale nie jest takie częste w mafii), a także będzie miała wpływ, na to za kogo zostanie wydana.
Iwa poznaje w klubie i doskonale się z nim bawi. Zostaje jej przedstawiony jako przyjaciel braci, jednak nikt jej nie informuje, że będzie jej przyszłym mężem. Kobieta jest wściekła, kiedy się tego dowiaduje. Niby może odmówić, jednak jego już poznała, a następny kandydat wybrany przez ojca może być dużo gorszy. Postanawia się zgodzić, a jednocześnie ma zamiar mu pokazać, że na pewno nie będzie potulną żoną.
Choć początki są ciężkie, Iwo nie zamierza się poddać, praktycznie od początku coś go ciągnie w stronę Delii i zamierza sprawić, że i on będzie dla niej ważny. Kiedy kobieta kończy studia i wraca do domu, ruszają przygotowania do ślubu, a młodzi spędzają z sobą czas. Te wspólne chwile ich zbliżają, pozwalają się dobrze poznać i zacząć tworzyć szczęśliwy związek. Myślą, że już będzie tylko dobrze, jednak przeszłość mężczyzny wraz w najmniej odpowiednim momencie, a zraniona kobieta nie zamierza słuchać wyjaśnień. Niestety to niejedyne problemy i tajemnice, które wkradają się w życie tej dwójki. Co się stanie? Co takiego zrobił Iwo? Czy rodzące się uczucie będzie miało szansę na rozwinięcie się? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Kto im zagraża?

Historia ciekawa i wciągająca, a przy tym mroczna, pełna niebezpieczeństw, tajemnic, namiętności, mafijnych porachunków. Akcja toczy się dość szybko, to książka, z którą nie dało się nudzić, która nie raz mnie zaskoczyła. Podczas czytania towarzyszyło mi wile różnych emocji.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani.
Delia zdecydowanie nie jest typową kobietą w mafii. Ma własne zdanie i potrafi o nie zawalczyć, nie zamierza być cicha i posłuszna, chce w życiu osiągnąć coś więcej niż bycie tylko grzeczną żoną.
Iwo jest następcą przywódcy Camorry. To bezwzględny mężczyzna, który nie waha się zabić, arogancki i bezwzględny. Lubi dobrą zabawę, seks i kobiety. Jest marzeniem niejednej kobiety, wiele z nich potrafi dużo zrobić, aby spędzić z nim choć jedną noc, a jemu to pasuje. Delia staje się dla niego kimś ważnym, dla niej się zmienia, a przynajmniej się stara.

Książkę czytamy z perspektywy obu bohaterów, co moim zdaniem jest zaletą. Mogę poznać myśli, plany, punkt widzenia każdego z nich, a to wiele wnosi do historii.

„Kaprysy przeznaczenia” to ciekawa, wciągająca książka, z którą bardzo miło spędziłam czas. Mnie zdecydowanie się podobała i z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo WasPos oraz na FB5 komentarzy:

 1. Czytałam i jest świetna, czekam zatem na część druga

  OdpowiedzUsuń
 2. Super książka i napewno przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 3. Z przyjemnością sięgnę po tę książkę.
  Zdecydowanie moje klimaty powiedziałabym.

  OdpowiedzUsuń
 4. panie na pewno chętnie książkę chętnie przeczytają

  OdpowiedzUsuń