niedziela, 23 maja 2021

Wanda Siubiela Książka pt.: "Wzgórze Olch - 1 Tom - Kamień Królestwa Sloget” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Wzgórze Olch - 1 Tom - Kamień Królestwa Sloget”, którą otrzymałam od autorki Pani Wandy Siubiela.

Anastazja wraz z rodziną wybrali się na jarmark, gdzie oglądają, podziwiają i słuchają niezwykłych historii (m.in. jak wykonać rusałki). Co jeszcze zobaczą na jarmarku? O czym się dowiedzą?

Wiem, że bardzo mało zdradzam z fabuły, jednak książka jest cieniutka i zdradzając więcej, odbiorę przyjemność odkrywania tej historii samemu. Książka przeznaczona jest dla dzieci i nadaje się dla nich doskonale, zarówno dla tych młodszych, jak i tych starszych (Ameli zdecydowanie się podobała). Zabiera młodego czytelnika do magicznego świata elfów.

Anastazja, a raczej Nastka jak wszyscy się do niej zwracają, jest małą elfinką. Mieszka z rodzicami. Jest bohaterką ciekawą, miłą, pomocną, dającą się lubić.

„Wzgórze Olch – 1 Tom - Kamień Królestwa Sloget” jest tomem pierwszym serii, nie ma tu jeszcze szybkiej akcji i wielu zdarzeń. Autorka zapoznaje nas z bohaterami i wpuszcza nas do ciekawie wykreowanego świata. Ameli książka się podobała i z ochotą sięgnie po kolejne tomy, a jest ich sporo. Polecamy.


Moja ocena – 8\10


6 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie, córka chętnie by przeczytała

  OdpowiedzUsuń
 2. Córcia chętnie by przeczytała, bardzo lubi takie książki😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro Amelce podobała się ta historia, to na pewno inne nastolatki będą również zadowolone.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa książka z gatunku science-fiction.Amelce się spodobała a to najlepsza rekomendacja :)

  OdpowiedzUsuń