środa, 24 lutego 2021

Wydawnictwo Rebel Gra Daj namiar - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o grze Daj namiar, jaką otrzymałam od firmy Rebel.


Zaczynamy od przygotowania „planszy”, a w tym celu układamy płytki współrzędnych (poziomo z cyframi, a pionowo z literami), a następnie karty haseł. Karty współrzędnych tasujemy i kładziemy na kupkę. No i gotowe, pora zacząć zabawę.
Gracze biorą po jednej karcie współrzędnych (nie pokazując nikomu), a następnie wymyślają słowo, które powiąże hasła wskazane przez kartę współrzędnych. Kiedy komuś się uda, mówi słowo na głos, a pozostali gracze wspólnie próbują odgadnąć hasło.

Daj namiar to kooperacyjna gra skojarzeniowa, a więc nie ma jednego zwycięzcy, a wszyscy uczestnicy bawią się razem. Zasady są bardzo łatwe i tak naprawdę w grę można grać zarówno ze starszym dzieckiem, jak i podczas imprezy czy rodzinnego spotkania.

Elementy gry są wysokiej jakości. Pudełko z zamknięciem na magnez dającym gwarancję, że nie otworzy się samo. Karty dość grube, nie łamią się, nie rozrywają.

Instrukcja napisana jasno i zrozumiale, z ilustracjami, które ułatwiają zrozumienie zasad.

W grę Daj namiar, tak naprawdę można grać na wiele sposobów. Można tworzyć „plansze” różnej wielkości, dodawać własne pomysły na urozmaicenie czy też utrudnienie zasad. To sprawia, że z grą spędzimy wiele długich godzin, ani trochę się nie nudząc.

Daj namiar to ciekawa i prosta gra, w której liczy się pomysłowość i szybkie, logiczne myślenie. Podczas grania jest wiele śmiechu i dobrej zabawy. Polecam.Moja ocena – 9\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwa Rebel oraz na FBDaj namiar

7 komentarzy: