wtorek, 20 października 2020

Wydawnictwo RM Książka pt.: ”Kurs rysowania dla dzieci. Zacznij od kwadratu" - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Kurs rysowania dla dzieci. Zacznij od kwadratu.”, jaką otrzymałam od wydawnictwa RM.

W książce znajdziemy w niej aż 50 rysunków, a każdy zaczyna się od narysowania kwadratu. Rysunki są w różnym poziomie trudności. Część z nich jest bardzo prosta do wykonania, inne zdecydowanie trudniejsze. Takie rozwiązanie sprawia, że po książkę może sięgnąć dziecko, czy też dorosły (nie każdy dorosły jest mistrzem rysowania i dla niektórych ta książka będzie doskonała, aby się nauczyli rysować :) ) o różnym poziomie zdolności plastycznych i każde znajdzie coś dla siebie.

Każdy rysunek jest pokazany dokładnie, krok po kroku. Dzięki temu odwzorowanie go jest dużo łatwiejsze i nie trzeba mieć wielkich zdolności plastycznych, aby się to udało.

Format książki większy, co sprawia, że rysunki nie są malutkie, a średniej wielkości. Nie ma problemu z dokładnym zobaczeniem, co jest narysowane, nawet drobnych szczegółów.
Moim zdaniem książka jest ciekawym pomysłem na prezent dla każdego, nie tylko dla dziecka, które lubi rysować. Z przyjemnością polecam.Moja ocena – 9\10

Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo RM oraz na FB.


Kurs rysowania dla dzieci. Zacznij od kwadratu.

7 komentarzy:

 1. Bardzo fajna i kreatywna książeczka, a może dziecko odnajdzie swój talent ukryty ? Nigdy nic nie wiadomo

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka fajna i dla dzieci i dla dorosłych;warto potrenować rysowanie.W zaskakujący sposób pokazuje , że to nie jest aż tak trudne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Początki są trudne, dlatego fajnie, że są książki, które ułatwią rysowanie. Dodatkowo podoba mi się, że format nie jest mały.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka. Uwielbiamy tego typu kursy itp. Fajna dla małego i dużego

  OdpowiedzUsuń
 5. Aż niesamowite ile można narysować mając na bazie tylko kwadrat :) A w poprzednich częściach od koła i trójkąta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. fajna książka szczególowo pokazuje co i jak ma dziecko rysować

  OdpowiedzUsuń