piątek, 9 października 2020

Wydawnictwo HarperCollins Polska Książka pt.: „Basia, Franek i jedzenie" - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Basia, Franek i jedzenie”, jaką otrzymałam od wydawnictwa Harper Kids.Basia kojarzy mi się z książkami dla troszkę starszych dzieci i byłam bardzo ciekawa, jak się prezentują nowość o Basi, w formie książek kartonowych. Muszę przyznać, że zdecydowanie jest tak samo świetna, jak te, co znamy, z tym że dostosowana do młodszych dzieci.

Franek dorasta i choć nadal jest małym szkrabem, pragnie samodzielnie decydować, o tym, co będzie jeść i jak to zrobi. Basia stara się wymyślić sposób, aby młodszy braciszek z ochotą zjadał. Czy jej się uda? Na jakie pomysły wpadnie.

Książeczka jest kartonowa, z zaokrąglonymi rogami. Sprawia to, że jest bezpieczna dla najmłodszych.

Tekstu na stronie nie jest dużo, co zdecydowanie jest plusem. Maluszki nie są jeszcze, wstanie wysłuchać długich bajek, za szybko się nudzą.

Ilustracje tak jak w innych książkach o Basi są świetne. Duże, kolorowe, ciekawe, przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Moim zdaniem książeczka pt.: „Basia, Franek i jedzenie” będzie doskonałym pomysłem na prezent dla maluszków. Nie tylko bawi, ale również uczy, a przy tym ma wspaniałe ilustracje. Polecam.


Moja ocena 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Egmont gdzie kupicie książki wydawnictwa HarperCollins Polska oraz na FB KsiążkoSfera HarperKids


Basia, Franek i jedzenie

11 komentarzy:

 1. Ta seria jest genialna, napewno i po ten tytuł sięgniemy

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna książeczka; napewno spodoba się dzieciaczkom

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwieobaimy z córcia ksiązeczki o Basi

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna fantastyczna książeczka , niezwykle barwna i zabawna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomysły, aby przekonać do jedzenia czasem mi by się przydały. Dzieci mają różne etapy i większość z rodziców czasami nie wie jak skutecznie przekonać dziecko do jedzenia. Jeśli chodzi o tekst to się zgadzam im mniej tym lepiej, gdyż mój syn długo nie usiedzi słuchając.

  OdpowiedzUsuń
 6. Seria O przygodach Basi jest wspaniała...ma wielu wiernych czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa książeczka, Przygody Basi sa super. Warto maluchom przeczytac

  OdpowiedzUsuń
 8. Znamy propozycje Basi dla starszaków i są genialne. Te dla młodszych dzieci z pewnością tez. Sæ solidnie wykonane, mają kolorowe ilustracje, mało tekstu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Z chęcią dowiem się czegoś więcej o losach bohaterów razem z moją córeczka

  OdpowiedzUsuń
 10. Nasza kochana Basia i jej kolejne przygody :) Fajnie mieć ją w domowej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń