środa, 2 września 2020

Wydawnictwo Videograf SA Książka pt.: "Zagubieni w kłamstwie” - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Zagubieni w kłamstwie”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Videograf.
Książka pt.: „Zagubieni w kłamstwie” to drugi tom cyklu Wszystkie nasze chwile. Tom pierwszy to ksiażka pt.: „Obca miłość”.Weronika pomimo wszystko nie zamierza odpuścić, chce przejąć firmę po dziadku, wdrożyć się w jej działanie. Jusuf okazał się zdrajcą, tylko się nią zabawił, jednak pomimo wszystko, choć bardzo tego chce, nie potrafi przestać go kochać, a widok jego i Agnes łamie jej serce. Nie ma już praktycznie nikogo, każdy w jakiś sposób okazał się zdrajcą, każdy oprócz komisarza Artura Adamczeskiego. Tylko on jej pomaga, otacza opieką, chce odnaleźć wspólnika Mileny, aby mogła być bezpieczna. Tylko czy aby na pewno?
Kobieta próbuje znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, jednak nie jest to takie proste. Zaczyna szukać na własną rękę i już myśli, że coś ma. Okazuje się, że młoda dziewczyna siedząca na recepcji, była dla jej dziadka kimś więcej, pomagała mu w księgowości, opłacał jej studia, a przez to ona zna hasła niezbędne, aby dowiedzieć się coś więcej o finansach firmy. Odkrywają nieścisłości, jednak muszą się rozstać, mają dokończyć na drugi dzień. Nie spotykają się więcej, ciało recepcjonistki zostaje znalezione nad ranem. Weronika jest coraz bardziej przerażona, tym bardziej że wszystkie ślady wskazują na to, że Jusuf jest sprawcą. Kobieta zgadza się na wyjazd do pensjonatu w Łebie, gdzie ma być bezpieczna, a w tym czasie Artur ma wrócić do Skarbiesz i prowadzić śledztwo. Czy mu się uda? Czy Weronika podjęła dobrą decyzję, udają się do Łeby? Co tam się stanie? Czy Jusuf jest mordercą?

Pierwszy tom bardzo mi się podobał, a co za tym idzie, nie mogłam się doczekać kontynuacji, miałam do niej duże oczekiwania. Nie zawiodłam się ani trochę. Autorka napisała rewelacyjną kontynuację utrzymaną na poziomie pierwszego tomu. Historia ciekawa, wciągająca, dynamiczna. Pełna zagadek, zwrotów akcji. Kiedy już myślałam, że udało mi się rozwiązać zagadkę, okazywało się, że tak naprawdę nikt nie jest do końca tym, za kogo się podaje, a ja nadal nic nie wiem. To sprawiało, że nie mogłam się oderwać od książki, czytałam ją z ogromnym zaciekawieniem, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.

Weronika czuje się zagubiona i wcale jej się nie dziwię. Tak naprawdę nie wie, co się dzieje, komu może ufać, a kto jest jej wrogiem. Kiedy myśli, że już wszystko będzie dobrze, okazuje się, że to nie koniec nieszczęść, jakie mają ją spotkać. Zdecydowanie ją lubię.

„Zagubieni w kłamstwie” to książka, przy której nie da się nudzić. Ciekawa, wciągająca, zaskakująca, dynamiczna. Bardzo mi się podobała i z wielką przyjemnością polecam, a sama czekam na tom trzeci i zakończenie historii Weroniki.Moja ocena – 10\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwa Videograf SA oraz na FB.


Zagubieni w kłamstwie

10 komentarzy: