piątek, 25 września 2020

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Niebezpieczna gra" - RECENZJA

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Niebezpieczna gra”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.

Alex nie jest zwykłą dziewczyną. Choć mieszka na ziemi, tak naprawdę pochodzi z planety Ter, gdzie każdy obdarzony jest jakąś mocą. Alex jest córką króla, jednak ani z ojcem, ani z matką, ani nawet z siostrą nie ma za dobrych stosunków, dlatego mieszka sama na Ziemi, gdzie chodzi do „normalnej” szkoły. Nie każdy akceptuje rządy jej ojca, który zakazuje używania mocy, jest grupa ludzi, którzy uważają ją za dar i chcą móc z niej korzystać na co dzień.
Nathaniel jest nowym uczniem w szkole Alex i choć pierwsze spotkanie nie przebiega dobrze, udaje mu się namówić dziewczynę na randkę. Dość szybko zbliżają się do siebie. Chłopak jest kochany, uczynny, miły, prawi jej komplementy, kupuje kwiaty, robi niespodzianki. Niestety Aleks nie wie, że to tylko pozory, a Nathaniel jest kimś zupełnie innym, niż jej się wydaje. Dziewczyna zostaje uwięziona, a chłopak pokazuje swoją prawdziwą twarz, jest bezlitosny, bezkompromisowy, niebezpieczny, stoi na czele ruchu oporu i pragnie przejąć władzę na planecie Ter. Alex jest mu potrzebna tylko do tego, aby to się udało. Jak dziewczyna poradzi sobie z prawdą? Czy spełni żądania Nathaniela? Jak potoczą się losy tej dwójki?

Książka czyta się dość szybko, a historia jest ciekawa, wciągająca. Czytamy ją oczami kilku bohaterów, co według mnie dużo wnosi do książki. Jedynie co mi trochę w niej przeszkadzało, to zbyt duża liczba przekleństw. Według mnie autorka troszkę z tym przesadziła, jednak nie na tyle, aby to odrzucało od książki, przynajmniej mnie.

Alex to dziewczyna dość buntownicza, wybuchowa, wstępnie można by pomyśleć, że egoistyczna. Jednak kiedy ją poznajemy bliżej, poznajemy jej historię, widzimy drugie dno, które wiele tłumaczy, jeśli chodzi o zachowanie dziewczyny. Jest to bohaterka mająca wady i zalety, a w ogólnej ocenie dająca się lubić.
Nathaniel początkowo wydawał mi się bohaterem idealnym. Czuły, uczynny, miły – chłopak idealny, jednak w jego przypadku stwierdzenie, że nie ma ludzi idealnych, jest jak najbardziej trafne. Nathaniel jest zły, egoistyczny, chamski i choć czasami na przebłyski „dobroci”, jednak w mojej ocenie jest zdecydowanie postacią negatywną, niedającą się lubić.

„Niebezpieczna gra” to debiut autorki i choć nie uważam, że ta książka jest genialna, uważam, że jest to dość udany debiut. Historia Alex, Nathaniela i innych bohaterów z książki była ciekawa i przeczytałam ją z zainteresowaniem. Osobiście liczę na kontynuację, a jeśli będzie, na pewno po nią sięgnę. Polecam.Moja ocena – 7\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB.


Niebezpieczna gra

10 komentarzy:

 1. Jak czytam, że ktoś jest nie "z ziemi" to jakoś nie jestem zainteresowana. Nie lubię takich historii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi ciekawei, czasem warto poczytac takie ksiazki

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się ciekawie chov nie przepadam

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna i lubie takie książki

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie do końca jestem przekonana czy spodobalaby mi się

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak na debiut, to całkiem ciekawa się zapowiada.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem czy to propozycja dla mnie, ale wydaje się być ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 8. Czasem sięgam po takie książki jeśli mnie chodź trochę wciągnie a ta mnie zaciekawiła nawet bardzo Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 9. Mlodzi,bogaci,z pozoru mający beztroskie życie.Jestem bardzo zaciekawiona jaka jest historia tej dwójki bohaterów :)

  OdpowiedzUsuń
 10. książka ma ten niebezpieczny klimat akcji,panie na pewno znajdą czas na jej czytanie

  OdpowiedzUsuń