niedziela, 6 września 2020

Wydawnictwo NieZwykłe Książka pt.: "Złączeni zemstą” - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Złączeni zemstą”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa NieZwykłego.

Książka pt.: „Złączeni zemstą” to piąty tom z cyklu Born in Blood Mafia Chronicles.

Tom 1 to książka pt.: „Złączeni honorem”.

Tom 2 to książka pt.: „Złączeni Obowiązkiem”.

Tom 3 to książka pt.: „Złączeni nienawiścią”.

Tom 4 to książka pt.: „Złączeni pokusą”.

Cora jest młodą dziewczyną, której ojciec jest dość ważnym członkiem mafii. Życie ma dość ułożone, niebawem ma wyjść za mąż, za mężczyznę, którego wybrał dla niej ojciec, jednak ma to szczęście, że jej ten wybór odpowiada. Wszystko ułożyłoby się idealnie, gdyby nie jej ojciec, a raczej zdrada, jakiej się dopuścił. Zdradził bossa mafii w Las Vegas, co oznacza śmierć dla niego i jego rodziny. Ten ma jednak zupełnie inne plany, zabija mężczyznę, a swojemu podwładnemu oddaje Corę jako nagrodę za lojalność. Kobieta jest przerażona, Growl jest zabójcą w mafii – bezwzględny, okrutny, nieznający litości. Boi się nie tylko o siebie, ale również o młodszą siostrę i matkę, nie wie, co z nimi się stało.
Growl zna swoje miejsce, wie, że nazywają go Bękartem, że wzbudza w innych strach. Pierwszy raz Falcone coś mu podarował i choć wie, że to ma być kara za zdradę, przekaz dla innych co się stanie, jak zdradzą szefa i tak w jakiś sposób się cieszy. Choć raz został doceniony, dostał coś dla siebie. Wtedy jeszcze nie wie, jak ta kobieta namiesza mu w życiu.
Są zupełnie inni, on brutal nieznający litości, ona młoda, delikatna. Cora, choć początkowo jest przerażona, później zaczyna dostrzegać w mężczyźnie, to czego nie dostrzegają inni. Zaczyna odkrywać jego przeszłość, która bardzo dużo wyjaśnia. Czy ta dwójka ma szansę na stworzenie „normalnego” związku? Jaką przeszłość skrywa Growl? Co stało się z matką i siostrą Cory?

Historia ciekawa, wciągająca, choć trochę inna, niż pozostałe w serii. Według mnie mamy tu mniej mafii, krwi, brutalności, co nie znaczy, że nie ma tego wcale. Jest jednak w porównaniu do innych książek w serii, jest tego mniej, a główną rolę odgrywa relacja między Growl a Corą.

Growl od dawna jest sam, tak naprawdę nie ma nikogo, na kogo mógłby liczyć. Jest zwykłym Bękartem, nic nieznaczącym dla ludzi z mafii, służący do „sprzątania”, eliminowania zdrajców. Jest dumny z tego, że wywołuje strach w innych. Nigdy nie podejrzewał, że młoda, krucha kobieta stanie się dla niego tak ważna, że zaryzykuje dla niej wszystko, co miał, w co wierzył. To bohater, który z jednej strony wzbudzał we mnie strach (a na początku nawet odrazę), jednak tylko do momentu, aż nie poznałam jego przeszłości, wtedy zaczęłam patrzeć na niego zupełnie inaczej, zaczęłam go lubić.
Cora zostaje „wyrwana” z życia, które zna i rzucona do zupełnie innego świata. Płaci za ojca winy i jest o to wściekła. Boi się i to nie tylko o siebie, jednak postanawia się pozbierać, zaleźć sposób na uratowanie nie tylko siebie, ale i swoich najbliższych. To bohaterka, która przeszła dość dużą przemianę, którą polubiłam.

„Złączeni zemstą” to kolejny tom z serii, który przeczytałam z wielką przyjemnością. Osobiście polubiłam bohaterów, a ich historia mi się podobała. Z przyjemnością polecam.Moja ocena – 9\10

Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo NieZwykłe oraz na FB.Złączeni zemstą

13 komentarzy:

 1. Ciekawi mnie ta relacja oraz wydarzenia, które prowadzą tę historię. Zapowiada się interesująco jak dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa seria książek do poczytania idealna na długie jesienne wieczory Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytam całą serię. Podoba mi się w niej wątek mafijny, a także rodzące się uczucie między bohaterami

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejny tom słynnej już serii mafijnej skrada serca i umysły kolejnych czytelniczek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajnie że książka podoba się paniom jak wcześniejsze tomy

  OdpowiedzUsuń