niedziela, 20 września 2020

Wydawnictwo Helion Książka pt.: „Uczmy dzieci stosować matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców” - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Uczmy dzieci stosować matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa
Helion.


Matematyka potrafi być przyjacielem lub wrogiem, u mnie w domu jest tym i tym. Ksawery ją uwielbia i umie zdecydowania więcej niż przeciętny drugoklasista. Z Amelką jest zupełnie odwrotnie, matematyka jest jej koszmarem i jakby się dało, całkowicie by o niej zapomniała. Niestety się nie da, matematyka jest wszędzie, a jej podstawy są nam niezbędne w codziennym życiu. Przerobiliśmy wiele książek do matematyki, bardzo różnorodnych książek, jednak żadna nie była taka jak ta, co nas bardzo zaciekawiło. Z książki korzystałyśmy wspólnie z Amelką, czytając po kawałku, rozmawiając o przeczytanej treści, rozwiązując zadania, jakie w niej się znalazły. Nie powiem, że Amelka dzięki książce pokochała matematykę (taki dzień chyba nigdy nie nadejdzie), ale nie szukała miliona pomysłów jak odwlec czas, jaki poświęcamy na wspólną naukę matematyki, a to według mnie duży sukces.

Książka podzielona jest na siedem rozdziałów, a każdy z nich na podrozdziały. Takie rozwiązanie sprawia, że zdecydowanie łatwiej znaleźć w niej to, co akurat jest nam potrzebne.

W książce znajdziemy nie tylko teorię, ale również zadania i ich rozwiązania. Te rozwiązania są wytłumaczone krok po kroku, opisane co należy robić i to według mnie jest ogromny plus.

„Uczmy dzieci stosować matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców” to książka, którą polecam zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Można ją wykorzystać do wspólnej nauki, ale również dziecko śmiało może z niej samodzielnie się uczyć. Wszystko jest dokładnie, jasno i zrozumiale napisane, co sprawia, że łatwiej zrozumieć nawet te zadania, które wstępnie wydawały się bardzo trudne. Polecam.Moja ocena – 9\10Serdecznie zapraszam na stronę Helion oraz na FB.


Uczmy dzieci stosować matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców

11 komentarzy:

 1. Ja lubiłam matematykę, ale nie zawsze. Wbrew pozorom najbardziej, gdy miałam wymagającą i skuteczną w nauce nauczycielkę. Dlatego książka, która dobrze tłumaczy jest skarbem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa i nauczająca, świetna książeczka

  OdpowiedzUsuń
 3. Królowa nauk matematyka nie dla każdego ucznia jest łatwa.
  Książka mnie zainteresowała,chciałbym mieć ją jako pomocnika.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna sprawa taki poradnik miec człowiek caly czas się uczy

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś bardzo lubiłam matematykę a potem nauczycielka mnie bardzo zniechęciła

  OdpowiedzUsuń
 6. Z pewnością poradnik ulatwi nauke marwmatyki jak i pomoze ją zrozumieć Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny poradnik dla rodziców jak i dla dzieci bardzo przydatny. Na pewno kiedys z takiego skorzystam, super sprawa

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna propozycja. Poradnik który pomoże zarówno dzieciom i rodzicom , by poznawały królową nauk czyli matematyka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Matematyka to królowa nauk :) Z pewnością ta książka przyda się naszym szkolnym urwisom :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ciekawy ten poradnik, matematykę dzieci muszą się uczyć nie ma bata

  OdpowiedzUsuń