niedziela, 26 kwietnia 2020

Wydawnictwo RM Książka pt.: ”Polscy Superbohaterowie: Irena Sendlerowa - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Polscy Superbohaterowie: Irena Sendlerowa”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa RM.


Irena Sendlerowa to jedna z tych osób, o których powinno się pamiętać. Wspaniała osoba, która zrobiła bardzo wiele dla ludzkości. Bezinteresownie pomagała, często narażając własne życie. Dzięki niej mi.in. udało się uratować 2,5 tysiąca żydowskich dzieci z warszawskiego getta.

Książka pt.: „Polscy Superbohaterowie: Irena Sendlerowa” to nie typowa biografia, w której znajdziemy same fakty z życia kobiety. To opowieść o czwórce dzieci, które uczęszczają razem do klasy piątej. Pewnego dnia na lekcji j. polskiego dzieci dostają za zadanie zrobienie prezentacji o wylosowanej osobie. Maja losuje nazwisko Sendlerowej i wraz z Wiktorią, Ignacym oraz Karolem mają wspólnie dowiedzieć się o tej osobie, a następnie stworzyć pracę. Początkowo nie wiedzą, kim była i co zrobiła, a fakt, że ta czwórka wcale nie darzy się wielką sympatią, sprawy nie ułatwia. Jak dzieci poradzą sobie z zadaniem, jakie otrzymały? Czego się dowiedzą o Irenie Sendlerowej? Jak zdobyte informację na nic wpłyną?

Książka to wspaniała, ciekaw historia, która pochłania młodego czytelnika. Wraz z dziećmi przeżywa przygody, odkrywa tajemnice, poznaje ważną postać, jaką jest Irena Sendlerowa.

Bohaterami w książce są dzieci uczęszczające do klasy piątej, mające własne życie, problemy, marzenia. Córka strasznie polubiła szczególnie Majkę, która mimo trudnego życia stara się być szczęśliwa.

Amelka nie przepada za historią. Jeśli słyszy, że książka jest związana z tym, od razu jest na nie, zanim jeszcze przeczyta. Ponieważ znany jest jej inny tom z serii Polscy Superbohaterowie..., po tę książkę sięgnęła z zaciekawieniem, ale i dość dużymi oczekiwaniami. Nie zawiodła się ani trochę. Przeczytała ciekawą pozycję, a przy tym dowiedziała się dużo nie tylko o Irenie Sendlerowej, ale także o drugiej wojnie światowej, a wszystko w bardzo ciekawej, przyjemnej formie. Uważam, że książkę zdecydowanie warto mieć w domowej biblioteczce i z przyjemnością polecam.Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo RM oraz na FB.


15 komentarzy:

 1. Kasia Foltańska26 kwietnia 2020 18:46

  Super ❤

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda fajnie. Warto takie mieć lub choć przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka o wspaniałej kobiecie,która całe życie spędziła na pomaganiu drugiemu człowiekowi.Wartościowa książka dla naszych dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. książka którą warto mieć i przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 5. Nlz całą pewnością warto takie książki podsuwać młodym ludziom i myślę, że najstarszej córce też by się spodobała 🙂

  OdpowiedzUsuń
 6. Osoby ,które zrobiły dużo dla naszej ludzkości powinny być zawsze pamiętane.

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie osoby powinny być pamiętne Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 8. O takich dzielnych bohaterach trzeba czytać i pamiętać. Warto młodemu pokoleniu o nich przypominać . Dzięki tej lekturze będzie to ciekawa lekcja historii

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka z pewnością warta przeczytania

  OdpowiedzUsuń