piątek, 17 kwietnia 2020

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Run Away" - Recenzja


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Run Away”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.Etinet kiedyś była „niegrzeczną” dziewczynką. Alkohol, trawka, imprezy do rana – tak wyglądała jej codzienność. W pewnym momencie, kiedy prawie straciła życie, postanawia się zmienić. Wcale nie pomaga jej w tym ciągle pijąca matka, czy też ojciec, który odszedł, zapominając o niej. Jednak udało jej się zmienić, przewartościować priorytety, zacząć myśleć o przyszłości. Nienawidzi ojca, za to, że ją zostawił, nienawidzi matki, za to, że tylko pije, a jednocześnie się nią opiekuje. Niedawno zakończyła związek, a jedyną osobą, na którą tak naprawdę może liczyć, jest jej przyjaciółka Vanessa. Marzy o wyjeździe na studia i robi wszystko, aby się spełniły. Do jej szkoły dochodzi nowy uczeń – Austin, który jej się od razu spodobał, nie wie jeszcze, że nic nie jest tak, jakby się wydawało, a jej grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.
Z Austinem znają się dość krótko, jednak dziewczyna czuje, że może mu zaufać. Kiedy zauważa, że jest śledzona, wracając do domu samochodem, jest pierwszą osobą, do której dzwoni, prosząc o pomoc. To jednak dopiero początek problemów dziewczyny. Ginie brak jej przyjaciółki, ktoś się włamuje do jej domu i uprowadza jej matkę. Dziewczyna jest przerażona i kiedy Austin mówi, że muszą uciekać, nie waha się zbyt długo. Kim naprawdę jest Austin? Kto ściga Etinet? Co połączy Austina i Etinet? Czy uda się im uciec?

Początek książki troszkę się dłuży, mniej więcej pierwsze 100 stron, jest wolna akcja i w sumie nic „głębszego” się nie dzieje. Dalej zaczyna się duża dawka akcji, historia staje się ciekawa i nie można się od niej oderwać. Wywołuje dużo emocji, niespodziewanych zwrotów akcji, jest nieprzewidywalna (a przynajmniej ja do prawie samego końca podejrzewałam zupełnie inne osoby, niż to się okazało).

Bohaterowie ciekawi, wyraziści, dający się lubić.
Etinet z jednej strony stara się trzymać, być dzielna, z drugiej często podejmuje decyzje, przez które grozi jej jeszcze większe niebezpieczeństwo. Zagubiona w sytuacji, stara się dać rady, chociaż nie zawsze jej to wychodzi.
Jeśli chodzi o postać Austina, to wielokrotnie zmieniałam o nim zdanie, nie rozumiałam zachowania, decyzji, jakie podejmować. Ma tajemnice, które mu ciążą, przeszłość, która była bardzo trudna. Z jednej strony chroni dziewczynę, z drugiej nie do końca. Boi się miłości, odrzucenia, straty ukochanej osoby.

„Run Away” to książka, którą przeczytałam z wielką przyjemnością, pomimo początku, który nieco się dłużył. Dalej jest pełna napięcia, niespodziewanych zwrotów akcji, pokazuje wielkie przyjaźnie, miłość, która rodzi się niespodziewanie, wywołuje dużo emocji. Zdecydowanie warto było po nią sięgnąć. Z przyjemnością polecam, a sama biorę się za czytanie tomu drugiego.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB.


13 komentarzy:

 1. Kolejna ciekawa powieść warta swojej uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna książka, która będę musiałam przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że by mi się spodobała 🙂 Lubię takie historie

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet ciekawa, mógłabym ja również przeczytac

  OdpowiedzUsuń
 5. Fabuła wydaje się mieć to coś . Lubię, gdy w książce jest sporo niedopowiedzen, zawirowań, nieoczekiwanych zakończeń. To takie książki trzymają w napięciu, a raczej je budują.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ksiażka jest bardzo ciekawa, warto przeczytać samemu

  OdpowiedzUsuń
 7. Skoro są zwroty akcji, napięcie...to zapowiada się ciekawa lektura 👍

  OdpowiedzUsuń
 8. Kasia Foltańska26 kwietnia 2020 17:42

  Brzmi ciekawie ☺

  OdpowiedzUsuń
 9. Tajemnicza książka,mroczna,budząca wiele emocji.Ja mam na nią ogromną chrapkę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Poczytała bym z chęcią książkę i poznała bohaterów Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 11. panie na pewno książkę chętnie przeczytają

  OdpowiedzUsuń