niedziela, 12 kwietnia 2020

Wydawnictwo Jaguar Książka pt.: „Zdradzona" - Recenzja


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Zdradzona”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Jaguar.Życie Joanny do pewnego momentu było idealne. Wspaniały dom, cudowne dzieci i mężczyzna, na którego zawsze można liczyć. Niestety coś zaczyna się dziać z jej ukochanym, coraz częściej jest w delegacjach, coraz więcej obowiązków spada na barki kobiety, coraz mniej można na niego liczyć. Przekroczeniem ostatecznej granicy było zostawienie przez mężczyznę chorej córki i wyjście na bardzo „ważne” spotkanie. Joanna żali się starszej sąsiadce, z którą bardzo się zaprzyjaźniła, a gdy ta sugeruje, że jest zdradzana, zaczyna mieć mieszane uczucia. Chociaż nigdy nie sprawdzała męża, postanawia to zrobić, a odkryte tajemnice ją załamują. Jednak mając dom na utrzymaniu i dzieci wymagające naszej uwagi, trzeba się bardzo szybko pozbierać. Czy Joanna da radę? Co odkryje kobieta? Czy ułoży sobie życie? Czy będzie jeszcze szczęśliwa?

Historia, jaka może spotkać każdego z nas. Zdrady niestety są zjawiskiem dość częsty, a zdradzana osoba często ślepo wierzy swojej drugiej połówce. Historia przeczytana w książce wciąga, sprawia, że czytamy ją z wielką przyjemnością, nie mogą się oderwać aż do samego końca. Zdrada męża Joanny jest głównym wątkiem w książce, znajdziemy jednak jeszcze jeden, o którym warto wspomnieć – osamotnienie osób starszych. Sąsiadka Joanny jest starszą, schorowaną kobietą, która swoje życie poświęciła dzieciom, które zostawiły ją samą sobie. Kobieta bardzo tęskni za nimi, a jedyną pomoc, jaką ma jest nie od własnych dzieci, a od młodej sąsiadki – Joanny.

Bohaterowie ciekawi, realistyczni.
Joanna jest kobietą silną, umiejącą dość szybko podnieść się po rozczarowaniu, jakie zgotował jej mąż. Zdrada bardzo ją zabolała, jednak dla dobra dzieci szybko wzięła się w garść, na nowo organizując życie.
Robert (mąż Joanny) jest typem mężczyzny, którego nigdy nie chciałabym spotkać na swojej drodze. Fałszywy, obłudny, egoistyczny, a do tego umiejący perfekcyjnie kłamać.
Bardzo polubiłam sąsiadkę Joanny. Kobieta mimo swojego wieku jest pełna energii, dobroci, szacunku dla innych.

„Zdradzona” to książka wywołująca wiele emocji, z ciekawą, wciągającą historią i bohaterami, którzy są realistyczni. Z przyjemnością ją przeczytałam, mocno kibicując nie tylko Joannie, ale również jej sąsiadce, którą bardzo polubiłam. Z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Jaguar oraz na FB.


11 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa książka idealnie na obecne czasy

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawa lektura, chętnie poczytałabym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa.. Aż chce się po nią sięgnąć.. Bardzo dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo życiowa książka.. Myślę, że by mi się ją dobrze czytało

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy tytuł zapewne ciekawa fabuła

  OdpowiedzUsuń
 6. Taka prosta niby historia, ale jak bardzo dotyka poważnej problematyki tj. zadrady i wierności małżeńskiej, osamotnienia i zapomnienia o własnych bliskich.

  OdpowiedzUsuń
 7. niezwykła, bardzo życiowa ksiażka

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka,którą czyta się przyjemnie pomimo tematu zdrady,która może dać nadzieję,że lepsze jutro.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kolejna książka by dopisać ją na listę Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 10. panie na pewno książkę chętnie przeczytają

  OdpowiedzUsuń