środa, 29 kwietnia 2020

Wydawnictwo Egmont Książeczka pt.: ”Kaczka. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze origami”


Zapraszam na opinię o książeczce pt.: „Kaczka. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze origami”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Egmont.


Na samym początku książeczki znajdziemy krótką bajeczkę o rodzinie kaczuszek, które wybrały się na spacer, ale spotkała je burza i musiały uciekać. Jest ciekawa, z rymowanym tekstem, który wpada w ucho. Ilustracje ładne, przyciągające wzrok.

Kolejne strony, to instrukcja jak zrobić kaczkę metodą origami. Wszystko jest dokładnie opisane, krok po kroku, a to sprawia, że stworzenie kaczuszki okazuje się bardzo łatwe.

Ostatnie strony to cztery arkusze, z których możemy stworzyć kaczkę metodą origami. Na pierwszej są linie pomocnicze, które jeszcze bardziej ułatwiają stworzenie pracy.

Moim zdaniem książeczka jest ciekawa. Wraz z nią dziecko posłucha bajeczki, poogląda ładne ilustracje i nauczy się robić żabkę metodą origami. Będzie się doskonale bawiło, a przy tym ćwiczyło koncentrację, dokładność, wyobraźnię. Z przyjemnością polecam.Zalety:
 • Krok po kroku jak zrobić kaczkę metodą origami.
 • 4 strony z których zrobimy kaczkę.
 • Ciekawa, wciągająca bajeczka.
Wady:
BRAKMoja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwa Egmont oraz FB Galaktyka Czytelnika.


11 komentarzy:

 1. Super ksiażeczka idealna nei tylko dla najmłodszych

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudna książeczka dla naszych milusińskich 😍

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie opracowana książeczka dla najmłodszych :) Z origami nie ma mowy o nudzie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. fajna jest ta książka dla małych dzieci

  OdpowiedzUsuń
 5. Bajeczka ciekawa,ładne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książeczka dla dużych i małych dzieci z krótką bajeczka plus możliwością zrobienia samemu kaczuszki z papieru to frajda dla dzieci Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 7. Spodobała mi się ta seria książeczek dla najmłodszych. Bardzo pomysłowo wydana. Jak dla mnie połączenie bajeczki i nauka origami to prawdziwy sztos. A ile przy tym musi być radości

  OdpowiedzUsuń