poniedziałek, 16 marca 2020

Wydawnictwa Videograf SA Książka pt.: "Powiedz, że wrócisz" - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Powiedz, że wrócisz”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Videograf S.A.Natalia, Igor i Dominik przyjaźnili się bardzo długo. Razem przeszli przez dzieciństwo tworząc wspaniałą paczkę. Razem weszli w okres dorastania, myśleli, że będzie to przyjaźń na zawsze. Rzeczywistość okazała się inna. Natalia pokochałam całym sercem Igora, z wzajemnością. Jednak jego życie nie było usłane różami, popełnił błąd i poszedł do więzienia...
Kilkanaście lat później Natalia jest wrakiem człowieka. Jej dawni przyjaciele, jeden został Dominik, który kiedyś był jej przyjacielem, stał się oprawcą. Manipulował, bił, gwałcił, wmawiając, że to wszystko jej wina. Udało się jej odejść, jednak ten nie zamierza dać je rozwodu. Chce wrócić, twierdzi, że się zmienił. Ostoją kobiety, staje się praca we własnej restauracji, tylko ona jej została. Igor wyjechał, Dominik okazał się potworem, a ona została sama. Nic nie jest, takie jakby się początkowo wydawało. Igor wraca, a życie Natalii po raz kolejny wywraca się do góry nogami.
Czy kobieta uwolni się od Dominika? Czy zostało coś jeszcze z jej miłości z Igorem? Czy ma szansę na szczęście? Czy poradzi sobie z problemami?

Historia ciekawa i pełna emocji. Czytamy ją z dwóch perspektyw czasowych, tym sposobem poznajemy historię przyjaźni całej trójki, późniejszą miłość Igora i Natalii, jej małżeństwo z Dominikiem, a także to, co się dzieje w czasie obecnym. Widzimy przemianę mężczyzny z przyjaciela w oprawcę, poznajemy tajemnice.

Natalia popełniła w życiu wiele błędów. Jednak kto ich nie popełnia? Nie potrafiła zaufać po raz drugi miłości swojego życia, przez co wpakowała się w małżeństwo, które zamiast dać jej bezpieczeństwo, stało się największym koszmarem. Z jednej strony zastraszona, z drugiej bardzo dzielna, próbuje nie dać się zmanipulować po raz kolejny.

Książka porusza wiele ważnych tematów, o których powinno się częściej mówić. W życiu nie rzadko zdarza się, że osoba, która jest przez wszystkich stawiana za wzór, po przekroczeniu progu staje się katem. Nie zawsze, ten, którego wszyscy uważają za „bandziora”, faktycznie nim jest. Niestety przemoc w domu zdarza się i to wcale nie tak rzadko, jakby mogło się wydawać, a zmanipulowana, zastraszona osoba, siebie uważa za winną zachowania tej drugiej osoby.

„Powiedz, że wrócisz” to książka, w której znajdziemy miłość, namiętność, jakiej nie jest w stanie pokonać nic, ani czas, ani inni ludzie. Znajdziemy przyjaźń, która miała trwać na zawsze, a okazała się nic niewarta. Znajdziemy próby naprawienia własnych błędów, szukanie drogi do szczęścia, do uwolnienia się od kata, do spokojnego życia. To książka, która wywołuje bardzo dużo emocji, wciąga, nie pozwalając się oderwać. Historia, którą przeżywa się razem z bohaterką i zapamięta się na długi czas. Moim zdaniem książka pt.: „Powiedz, że wrócisz” to książka, którą zdecydowanie warto przeczytać i z przyjemnością polecam.
Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwa Videograf SA oraz na FB.14 komentarzy:

 1. Myślę, że ta książka wywołałaby i u mnie mnóstwo emocji, dlatego chętnie bym ją przeczytała

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaintrygowała mnie ta opowieść chętnie poczytam

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała recenzja zachęca by sięgnąć po tę książkę 😍

  OdpowiedzUsuń
 4. Recenzja poczytana i książka zaciekawiła mnie poznałam bym dalsze losy bohaterów Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 5. Każdy z nas popełnia błędy co niektórzy na nich się uczą a pozostali stoją w miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 6. zapowiada sie niezwykle ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo intrygująca książka,namiętność,manipulacja,mam ogromną chęć na czytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Już mnie kupiłaś tą recenzją . Mam ochotę na więcej, chce poznać losy bohaterów, przezywać te emocje

  OdpowiedzUsuń
 9. panie na pewno chętnie książkę przeczytają

  OdpowiedzUsuń
 10. Oo brzmi ciekawie i na pewno chwyta za serce..

  OdpowiedzUsuń