piątek, 10 stycznia 2020

HarperCollins Polska Książka pt.: „Bez odwrotu" - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Bez odwrotu”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Harper Collins.
Catherine i Viktor poznają się dość w nietypowych okolicznościach. Ona jedzie w ulewę do swojej przyjaciółki, on ucieka przed próbującym zabić go mężczyzną i wpada wprost pod jej koła. Kobieta nie wie o pościgu, początkowo myśli, że to tylko nieszczęśliwy wypadek, zawozi go do szpitala. Nic nie jest jednak takie, jak się wstępnie wydaje. Viktor wszedł w posiadanie dokumentów, które zdobył jego przyjaciel, a chwilę później miał „wypadek”. Mężczyzna chce dokończyć sprawę, a że są w nią zamieszane osoby z najwyższych szczebli, jest to bardzo trudne. Nie może ufać nikomu, nawet policji. Obojgu grozi wielkie niebezpieczeństwo, oboje są na celowniku płatnego zabójcy i to nie byle jakiego. Kiedy Viktor odnajduje kobietę, ta początkowo mu nie wierzy, opowiadana historia jest dość nieprawdopodobna. Jednak dość szybko zdaje sobie sprawę, że mówi prawdę, giną kobiety mające na imię i nazwisko jak ona. Zaczyna się ucieczka i próba odnalezienia dowodów.
Czy Viktor zdobędzie dowody? Czy uda im się uciec?

Historia dość ciekawa, aczkolwiek momentami dość przewidywalna, co sprawia, że nie trzyma za bardzo w napięciu. Jednak książkę czyta się dość szybko.

Bohaterowie, których da się lubić. Odważni, choć czasem miałam wrażenie, że lekko lekkomyślni. Oboje po przeżyciach, próbujący ujść z życiem, a jednocześnie dociekający prawdy.

W książce znajdziemy zagadkę do rozwiązania, dużo ucieczek, strzelaniny, akcję, a także wątek romantyczny między głównymi bohaterami.

Z jednej strony książka mnie nie zachwyciła, nie jest z tych, co czyta się z wielką dawką emocji, a później wraca do niej myślami. Jednak z drugiej strony podobała mi się, fajna na leniwe popołudnie, kiedy mamy ochotę po prostu poczytać, bez wywoływania u siebie wielkich emocji. Ogólnie nie żałuję, że ją przeczytałam i polecam.Moja ocena – 7\10


Serdecznie zapraszam na stronę HarperCollins Polska oraz na FB.


11 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie ....i wciągajacą

  OdpowiedzUsuń
 2. Historia nawet ciekawa, poczytałabym ją całą Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow😍 zapowiada się imponująco, jest to ciekawa lektura, takie powieści czyta się jednym tchem!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna ciekawa książka na wieczory

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajnie się zapowiada hustoria

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się ciekawie,pełna intryg,tajemniczości.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest intryga,jest tajemniczość.Romans z wątkami kryminału,na pewno mogą nam przejść lekkie dreszcze :) Na raz do przeczytania sprawdzi się :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Historia wydaje się dość zawiła, pelna intryg, może czasami przewidywalna lecz tak jak piszesz na leniwe, spokojne popołudnie się nada

  OdpowiedzUsuń
 9. książka może się nawet spodobać paniom

  OdpowiedzUsuń