czwartek, 31 października 2019

Edipresse Książki Książka pt.: „Sekrety pani pułkownikowej” - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Sekrety pani pułkownikowej”, jaką otrzymałam od Edipresse Książki.


Natalia jest córką rzeźnika. Dzięki zaradności ojca (zaczął zajmować się produkcją konserw, na czym zbił majątek) oraz upartości cioci, która wysłała ją na pensję dla dziewczyn w Warszawie, mogła dobrze za mąż. Została żoną pułkownika, panią z wyższych sfer, posiadającą piękny dom i własną służącą. Niestety nie wszystko układa się, jak by chciała, a największe marzenie – posiadanie, potomstwa nie chce się spełnić.
Franciszka pochodzi ze wsi, ma trzy siostry, a dzięki najstarszej została służącą pani Natalii. Bardzo cieszy się z tej pracy i luksusu, jaki jej zapewnia (ciepła woda w kranie, własne łóżko, a nie spanie w trzy z siostrami itp.). Bardzo lubi swoich pracodawców, a pani Natalia jest dla niej wzorem.
Tatiana urodziła się w odległej wiosce, na Syberii. Po babci odziedziczyła „magiczne” zdolności. Nie jest zwyczajną wróżką, a ludzie z wyższych sfer coraz częściej ją odwiedzają. Dzięki jej radą ich życie się odmienia, staje się lepsze.
Każda z tych kobiet ma swoją przeszłość. Każda z nich jest kimś zupełnie innym. Wszystkie połączy tajemnica, która odmieni życie zarówno Natalii, jak i Frani.

Książkę czytamy zamiennie z perspektywy Natalii, Franciszki i Tatiany. Poznajemy ich przeszłość, a także teraźniejsze życie. Zdecydowanie podoba mi się takie rozwiązania, sprawia, że możemy wiele zrozumieć, poznać plany, marzenia, punkt widzenia każdej z nich.

Historia ciekawa, wciągająca. Książkę czyta się dość szybko, z przyjemnością śledząc losy wszystkich kobiet. Czasem czułam podczas czytania smutek, czasem radość. Historia wywołała sporo różnych emocji.

Każda z bohaterek jest zupełnie inna, każda ma inny status społeczny. Wszystkie trzy polubiłam, historię każdej czytałam z zaciekawieniem, mocno trzymając kciuki na szczęśliwe zakończenie. Natalię w pewnym momencie bardzo zaczęłam podziwiać, zresztą Franię też. Osobiście nie wiem, czy będąc na miejscu którejś z nich, potrafiłabym się tak zachować.

Uważam, że czas spędzony z książką był bardzo przyjemny. Historia trzech kobiet w powojennej Warszawie spodobała mi się i z przyjemnością polecam.Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę hitsalonik oraz FB Edipresse Książki.12 komentarzy:

 1. Musze nadrobić czytanie bo ciekawe ksiazki dajesz

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa pozycja do przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że historia jest warta przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się ciekawa historia

  OdpowiedzUsuń
 5. Życie trzech kobiet, które łączy wspólna tajemnica zapowiada się bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 6. W książce przenosimy się do lat 20 i 30 XX.w.Warszawa z tej perspektywy i historia bohaterek bardzo intryguje do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejna ciekaw książka:) Dawne czasy,dawne lata super

  OdpowiedzUsuń
 8. taka historia nie pozostanie bez echa wśród czytelników

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawie się zapowiada 😍

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa propozycja. Chętnie sięgnę po taką ksiażkę. Iwona

  OdpowiedzUsuń