poniedziałek, 11 marca 2019

HarperCollins Polska Książka pt.: „Serce jak głaz” - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Serce jak głaz”, jaką otrzymałam do Wydawnictwa HarperCollins Polska.
Meredith miała bardzo trudne dzieciństwo. Ojciec sadysta, na nic jej pozwalał, za wszystko bił do tego stopnia, że ma całe plecy w bliznach. Po śmierci matki jedyną ucieczką dla niej i jej siostry był kościół, dlatego jest bardzo wierząca. Śmierć ojca jest dla dziewczyny wybawieniem, niestety nie stu procentowym. Młody chłopak, któremu ojciec Meredith zabił matkę, w ramach zemsty wynajmuje płatnych morderców, aby zabili dziewczyny, nie wie, że on ich nie kochał.

Ren leczy rany po nieudanym związku. Zamknięty w sobie, nerwowy, odcięty od ludzi. Mieszka na ranczo, które jest całym jego światem. Jest zaciętym ateistą, nietolerującym żadnych oznak wiary. Kocha tylko młodszego, przyrodniego brata, a z matką nie miał kontaktu od wielu lat.

Tych dwoje spotyka się, gdy brat Rena przywozi Meredith na jego ranczo. Nie mówi mu jednak prawdziwego powodu, dla którego dziewczyna musi się ukrywać. Stwierdza, że jest jego przyjaciółką (co dla Rena oznacza partnerką), która musi się ukryć przez stalkerem. Mężczyzna, choć nie miał takiego zamiaru, czuje coraz większą sympatię do dziewczyny, im bardziej ją poznaje, tym staje się mu bliższa. Z jednej strony wydaje się bardzo krucha, z drugiej nie przerażają ją mało delikatne filmy. Wydaje się taka niewinna, a przecież będąc kobietą jego brata, nie może być. Meredith im bardziej poznaje Rena, tym bardziej zmienia o nim zdanie, powoli zakochuje się w nim.
Udają się na wspólne przyjęcie, na którym Meredith doprowadza do ucieczki byłej narzeczonej Rena, imponuje mu tym. Niestety ma cały czas w głowie, że jest kobietą brata, więc musi być „lekkich obyczajów”. Po powrocie rani ją do tego stopnia, że dziewczyna ucieka z rancza. Czy to już koniec? Czy Meredith i Ren mają szanse na miłość? Co zrobi mężczyzna, gdy pozna prawdę? Czy Meredith dopadnie płatny morderca?

Książka zdecydowanie mi przypadła do gustu. Ciekawa, wciągająca historia, w której znajdziemy trochę zagadek i sporo miłości.

Bohaterowie ciekawi, życiowi. Śmiało, można się z nimi utożsamiać.

Bardzo spodobało mi się to, że książka jest napisana zamiennie oczami Meredith i Rena. Takie rozwiązanie pozwala nam poznać punt widzenia, myśli, uczucia obojga bohaterów.

Książkę pt.: „Serce jak głaz” przeczytałam w jeden wieczór, a w sumie noc. Wciągnęła mnie do tego stopnia, że nie było mowy o czytaniu na raty. Zdecydowanie polecam.Zalety:
 • Bardzo wciągająca.
 • Ciekawa historia.
 • Pisana zamiennie „oczami” Meredith i Rena.
 • Bohaterowie ciekawi, życiowi.Wady:
BRAKMoja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę HarperCollins Polska oraz na FB.

Książkę pt.: „Serce jak głaz” znajdziecie TU.

15 komentarzy:

 1. Z opisu już chce się ja przeczytac , bardzo ciekawa i tajemnicza a ja takie lubie

  OdpowiedzUsuń
 2. Wciągająca historia , która zaciekawi czytelnika

  OdpowiedzUsuń
 3. Straszna, a zarazem bardzo ciekawa historia

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytuł fajnie się zapowiada,zapewne kolejna ciekawa książka.

  OdpowiedzUsuń
 5. interesująca ta ksiązka, wciągająca fabuła

  OdpowiedzUsuń
 6. Swietnq książka lubie takie czytac

  OdpowiedzUsuń
 7. Recenzja książki zachęca do przeczytania i jej zapowiadz zdecydowanie przypadła mi do gustu

  OdpowiedzUsuń
 8. Wciągająca opowieść na pewno znajdzie wielu czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzieje się, oj dzieje w tej książce. To coś dla mnie, bo nie sposób się przy tej lekturze nudzić .

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka zapowiada się ciekawie :) Zaczyna się uczucie,które buduje się na trudnych warunkach.Jestem ogromnie ciekawa jakie zakończenie ma ta historia :)

  OdpowiedzUsuń
 11. kolejna książka która porwie tu czytelniczki

  OdpowiedzUsuń