sobota, 28 stycznia 2023

Wydawnictwo Amare Sabatia. Zemsta - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Sabatia. Zemsta”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Amare.

Zahara jest ukochaną królewną dla swojego ojca, ma wsparcie jego, matki oraz braci. Życie młodej dziewczyny jest dość szczęśliwe, pełne miłości i luksusu. W końcu nie jest zwykłą dziewczyną, a córką bossa najpotężniejszego kartelu w Meksyku. Czas mija jej na rysowaniu które kocha, spędzaniu czasu z najbliższymi, szkole i przyjaciołach. Jedynie co nie do końca jest takie, jakby pragnęła to miłość, jaką darzy Tobiasa – mężczyznę, który pracuje dla jej ojca. Jednak pewnego dnia pewne zdarzenia sprawiają, że tę dwójkę zaczyna łączyć bardzo wiele. Jest tylko jeden problem, muszą się ukrywać, gdyby ich związek wyszedł na jaw, Tobias by musiał zginąć.
Nic nie trwa wiecznie. Dzień jej 18 urodzin stał się początkiem końca Zahary, a jakiś czas później narodziła się Sabatia. Co takiego się stało? Jak potoczą się losy Zahary? Dlaczego stała się Sabatią?

Książkę czytamy w dwóch perspektywach czasowych – kiedy Zachara była młodą dziewczyną, zanim to wszystko, co ją zmieniło, się stało i w czasach obecnych. Mnie to rozwiązanie zdecydowanie się podobał, pozwoliło mi wiele zrozumieć, wczuć się bardziej w to, co się działo.
Historia zdecydowanie mi się podobała. Uważam, że była ciekawa, wcinająca, niebanalna. Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które potrafiły mnie zaskoczyć. To opowieść o miłości, stracie, porachunkach mafijnych, pełna niebezpieczeństwa, bólu, strachu.

Główną bohaterką jest Zahara, którą poznajemy w dwóch obliczach. Jako nastolatka jest dobra, ciepła, kochająca. Pomimo świata, w jakim żyje, wydaje się delikatna. Zdarzenia w dzień jej 18 urodzin oraz to, co się dzieje później, znacząco ją zmienia. Jednak o tym musicie przeczytać sami. To bohaterka, którą zdecydowanie polubiłam.

„Sabatia. Zemsta” to książka, z którą po prostu nie dało się nudzić. Zdecydowanie mi się podobała i z wielką przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo AMARE oraz na FB


Sabatia. Zemsta

2 komentarze: