poniedziałek, 10 stycznia 2022

Wydawnictwo NieZwykłe Książka pt.: „Piękny gangster” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Piękny gangster”, którą otrzymałam od Wydawnictwa NieZwykłego.

Tru jest studentką prawa i pracuje jako kelnerka, a do miejsca, w którym pracuje od roku, przychodzi tajemniczy mężczyzna. W myślach nazywa go wilczkiem, jest nim zauroczona, chociaż tak naprawdę się nie znają. Jednak do czasu. Pewnego dnia kobieta zostaje napadnięta i gdyby nie on, skończyłoby się to bardzo źle.
Była jego nałogiem, chociaż wiele razy sobie obiecywał, znikał na długi czas, w końcu zawsze wracał. Nic nie robił, aby poznać ją bliżej, chciał tylko na nią popatrzeć, tylko przebywać blisko niej. Jednak pewnego dnia musiał się wtrącić, musiał jej pomóc, a to dopiero początek. Liam ma plan i zamierza go wprowadzić w życie.
28 dni i każdy ma iść w swoją stronę. Propozycja Liama mocno zaskakuje Tru. Czy się zgodzi? Czy będzie umieć zaryzykować? Jak potoczą się dalsze losy tej dwójki?

Romans mafijny jednak zdecydowanie inny niż większość. Dlaczego? Bo mamy w nim więcej humoru niż brutalności i muszę przyznać, że mnie się to podobało. Doskonale się bawiłam, czytając książkę, a niejednokrotnie nie potrafiłam powstrzymać śmiechu. Akcja może nie była zbyt szybka, jednak nie była też wolna czy nużąca. Momentami (szczególnie pod koniec) byłam zaskoczona tym, co się dzieje. Książkę czytało się dość szybko, Książkę czytało się dość szybko.

Bohaterowie dość ciekawi.
Tru jest kobietą, którą potrafi o siebie zadbać (a przynajmniej się stara). Jest odważna, pyskata, mająca własne zdanie. To bohaterka, która nie pozwala sobą rządzić, niezależnie kto próbuje to robić.
Liam jest człowiekiem niebezpiecznym, bezwzględnym, bezkompromisowy. Z jednej strony bierze wszystko, na co ma tylko ochotę, a z drugiej strony sam nie wie, czego chce, jeśli chodzi o Tru (co czasem sprawiało, że miałam ochotę nim mocno potrząsnąć).
Ta dwójka bardzo się różni, a to daje ciekawe połączenie. Zdecydowanie plusem były dialogi między nimi, które niejednokrotnie wywoływały uśmiech na mojej twarzy.

„Piękny gangster” to książka, z którą świetnie się bawiłam i z przyjemnością polecam.
Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo NieZwykłe oraz na FB


Piękny gangster


4 komentarze: