środa, 1 grudnia 2021

Wydawnictwo Rebel Gra Disney Villains: Zlot złoczyńców - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję gry „Disney Villains: Zlot złoczyńców”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Rebel.
Zaczynamy od naszykowania odpowiedniej ilości kart sojuszu intrygantów (ilość kart jest zależna od ilości graczy), a następnie dokładamy karty sojuszu siewców chaosu (wszystkich kart ma być tyle ile uczestników w grze) oraz każdy z graczy otrzymuje kartę postaci (nie licząc narratora, którego należy wybrać wśród uczestników). Kiedy wszystko gotowe pora rozpocząć grę. Gracze wcielają się w postacie łotrów z bajek Disneya albo w ich popleczników.

Jeśli wybierzemy odpowiedniego narratora, gra jest klimatyczna, a czas z nią pełen doskonałej zabawy, dlatego trzeba dobrze przemyśleć, kto nim zostanie. Do gry potrzebujemy min sześć osób, więc jest to gra dobra na domówkę, większe spotkanie ze znajomymi bądź rodziną.

Gra mieści się w niewielkim opakowaniu, co sprawia, że bez problemu możemy ją zabrać dosłownie wszędzie. To moim zdaniem spory plus.

Elementy to różnorodne karty z ciekawymi grafikami (mnie szczególnie się podobały te z postaciami Disney). Są ładne i dość wysokie jakościowo (przy normalnym używaniu nie zauważyłam, aby cokolwiek złego się z nimi działo).

Instrukcja jasna oraz zrozumiała i czytelna. Z jej pomocą nie ma problemu ze zrozumieniem, o co chodzi w grze.

Disney Villains: Zlot złoczyńców to ciekawa propozycja do zagrania w większym gronie. Mnie przypadła do gustu i polecam.

Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Rebel oraz na FB 


Disney Villains: Zlot złoczyńców

3 komentarze: