piątek, 31 grudnia 2021

Wydawnictwo Lucky Książka pt.: "Widmo grzechu” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Widmo grzechu”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Lucky.



Przed Nelą kolejny rok szkolny. Wraz z przyjaciółką uczęszcza do prestiżowego liceum i już w pierwszej klasie została przewodniczącą szkoły. Młoda dziewczyna czuje, że ten rok będzie zupełnie inny, jednak nie,
Zmiany zaczynają się już na początku, kiedy chłopak, który dla niej jest jak brat, chce czegoś więcej. Co prawda wielu znajomych widziało w nich parę od dawna, jednak Nela traktowała go jak najlepszego przyjaciela i nie chce tego zmieniać.
Pewnego dnia Nela zostaje wezwana do dyrektora, gdzie okazuje się, że ma oprowadzić nowego ucznia po szkole. Kraszewski nawet nie podaje swojego imienia, jest chamski i ordynarny. To nie jest udane spotkanie, a Nela stwierdza, że poza wyglądem nie ma w nim nic pozytywnego. Pewne zdarzenia sprawiają, że zaczynają spędzać z sobą czas, a dziewczyna zaczyna odkrywać zupełnie inne oblicze chłopaka. Wszystko mogłoby wydawać się proste, jednak z jakiegoś powodu rodzina zabrania się jej zbliżać do Kraszewskiego. Dlaczego? Jakie tajemnice skrywa rodzina Neli? Co ją połączy z nowym uczniem?

Książka mnie się podobała, uważam, że była ciekawa i dość wciągająca. To historia o młodych ludziach zupełnie od siebie różnych, których mimo przeciwności wiele połączyło. O niełatwym dzieciństwie, które znacząco wpływa na życie. O tajemnicach, sekretach rodzinnych. Czytało się ją szybko, a podczas czytania towarzyszyły mi różne emocje.

Bohaterowie według mnie ciekawi.
Nela jest uczennicą klasy drugiej liceum. Jest miła, sympatyczna, lubiana, dobrze ułożona, posłuszna rodzicom. To bohaterka, którą bardzo polubiłam.
Kraszewski to chłopak z przeszłością, chamski, opryskliwy, arogancki. To „typ”, od którego lepiej trzymać się z daleka. Jednak to tylko jedna strona, którą pokazuje z pewnych powodów. Druga jest zupełnie inna, jednak bardzo ciężko ją zobaczyć. To bohater, którego trzeba dobrze poznać, aby zrozumieć pewne zachowania i dopiero wtedy ocenić.

„Widmo grzechu” to książka, która mnie się podobała, a zakończenie sprawiło, że nie mogę się doczekać kolejnego tomu (mam nadzieję, że będzie). Ze swojej strony polecam. 


Moja ocena – 8\10



Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo  Lucky oraz na FB 


Widmo grzechu

4 komentarze: