niedziela, 5 grudnia 2021

Wydawnictwo Jaguar Książka pt.: „Kiedy spadnie pierwszy śnieg” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Kiedy spadnie pierwszy śnieg”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Jaguar.Hanka ma za sobą nieudane małżeństwo i ciężki rozwód. Pragnie tylko zacząć wszystko od nowa, z dala od wspomnień, z dala od ludzi, którzy ją znali. Kupuje niedrogi domek i liczy na to, że to w nim będzie szczęśliwa. Niestety już po przekroczeniu progu czuje, że coś jest nie tak. Śmierdzi wilgocią, ściany są zalane, a ona czuje się rozczarowana. Jednak nie załamuje się na długo, szukając fachowca, trafia do domu Kajetana, który do miłych nie należy, jednak obiecuje zjawić się u niej i sprawdzić co się dzieje.
Czas spędzony wspólnie, podczas gdy mężczyzna naprawia, jej zbliża ich do siebie. Jednak oboje mają za sobą niełatwą przeszłość, tajemnice które skrywają. Co stało się w życiu Kajetana? Co połączy tę dwójkę? Jakie sekrety skrywa Hanka? Czy odnajdzie w małej miejscowości spokój o jakim marzy? Czy uda jej się zacząć wszystko od nowa?

Historia Hani i Kajetana zdecydowanie przypadła mi do gustu. Była bardzo ciekawa, wciągają na tyle, że nie mogłam się od niej oderwać. Akcja w książce nie jest bardzo szybka, jednak tym razem uważam to za zaletę. Czasem lubię sięgnąć po coś „wolniejszego”. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.

Bohaterowie doskonale wykreowani.
Hania to młoda kobieta która po nieudanym małżeństwie zaczyna wszystko od nowa. To kobieta silna, odważna, szczera, pomimo wszystko stara się iść do przodu, odnaleźć własne szczęście. Zdecydowanie ją polubiłam.
Kajetan jest mrukiem, kobieciarzem, można by nawet nazwać go egoistą. Jednak to tylko pozory, maska którą założył, aby nie zostać po raz kolejny zraniony. To bohater którego trzeba poznać, aby zrozumieć i ocenić jego zachowanie, podejście do życia i ludzi.

„Kiedy spadnie pierwszy śnieg” to książka która bardzo mi się podobała, a jedynie czego mi w niej zabrakło to świątecznego klimatu (byłam pewna, że go w książce znajdę). Z przyjemnością polecam.Moja ocena – 8\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Jaguar  oraz na FB 


Kiedy spadnie pierwszy śnieg

4 komentarze: